Designové novinky Škodovky na 31. srazu Volkswagen GTI u jezera Wörthersee

Autor: Pavel Srp - 15. 5. 2012


ŠKODA AUTO představí na celosvětově největším setkání fanoušků tuningu vozů koncernu Volkswagen zajímavé studie. Na ploše více než 600 m2 budou mít svou premiéru studie ‚ŠKODA Citigo Rally’ a ‚ŠKODA Citigo DJ Car‘. Večer vystoupí na centrálním pódiu koncertního areálu značky ŠKODA špičkový světový DJ. Už zítra vyrazí sedm posádek ve vozech značky ŠKODA z Prahy k rakouskému jezeru Wörthersee.

Malá obec Reifnitz je tradičním místem setkání tuningových nadšenců. Každoročně v květnu tu lze zažít automobilové nadšení v té nejčistší formě, letos už po jednatřicáté. Svou velikostí patří tento sraz k největším a nejvýznamnějším akcím svého druhu na světě. Jako třetí největší značka koncernu Volkswagen představí také ŠKODA svým fanouškům modelové novinky. Mimořádné překvapení si ŠKODA připravila pro večerní koncert. Hudbu reprodukovanou v soundsystému o výkonu téměř 100.000 W bude DJ míchat ve voze ‚ŠKODA DJ Car‘. Tento vůz navrhl designový tým značky ŠKODA pro show na břehu jezera Wörthersee.

Z Prahy vyrazí tým, složený z novinářů a známých osobností se speciálními modely značky ŠKODA na ‚spanilou jízdu‘ do předhůří rakouských Alp – jsou mezi nimi i oba tovární soutěžní jezdci Jan Kopecký a Juho Hänninen.

„Říká se, že nejlepší pohled na Wörthersee je ze sedadla řidiče,“ říká Jan Kopecký, tovární jezdec týmu ŠKODA Motorsport. „Proto jsem rád, že v letošním roce budu moci legendární atmosféru u jezera Wörthersee zažít osobně“.

Diváckým magnetem na stánku značky ŠKODA v Reifnitz budou při tuningovém setkání u Wörthersee kreace na bázi nového modelu ŠKODA Citigo. Design modelu ‚ŠKODA Citigo Rally‘ čerpá z dynamiky soutěžních vozů ŠKODA. Při pohledu zpředu vůz zaujme masivním předním nárazníkem a spojlerem s velkoryse pojatým nasávacím otvorem. Zádi vozu dominuje centrálně umístěna koncovka výfuku a přítlačné křídlo, které navazuje na linii střechy. Stabilitu a přesvědčivou trakci slibují nízkoprofilové pneumatiky na kovaných 18″ kolech.

Vedle modelu ‚ŠKODA Citigo Rally‘ bude další lahůdkou kreace ‚ŠKODA Citigo DJ Car‘. Jeho záď se za B-sloupky rozšiřuje, aby uvnitř vozu vzniklo otevřené pódium pro DJ. ‚ŠKODA Citigo DJ Car‘ bude v akci během večerního vystoupení DJ pro několik tisíc fanoušků taneční hudby na ‚Center Stage‘.

Během spanilé jízdy k Wörthersee nejde jen o rychlou cestu po dálnici do Rakouska: Účastníci – vedle továrních soutěžních jezdců to budou i známé osobnosti českého showbyznysu – budou muset v průběhu jízdy plnit různé úkoly. jejich výsledky a celý průběh cesty mohou fanoušci ŠKODA AUTO sledovat na oficiální facebookové stránce značky.

[nggallery id=814]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru