Dendrobium D-1

Dendrobium D-1: velmi výkonný elektrický supersport se představí koncem srpna

Autor: Pavel Srp -   13. 7. 2018


Koncem srpna by měla britská značka Dendrobium představit svůj první model D-1. A rovnou by mělo jít o velmi výkonný elektrický supersport D-1.

Vůbec poprvé se model Dendrobium D-1 světu představil už minulý rok na autosalonu v Ženevě, tehdy ale zdaleka nešlo o sériový vůz. Ten by měl být představen až letos na konci prázdnin. Onín dnem „D“ by měl být čtvrtek 30. srpna a stát by se tak mělo na výstavě Salon Privé ve Velké Británii.

Společnost Dendrobium vede Nigel Gordon-Stewart. Je to tentýž člověk, který chtěl nedávno převzít i značku TVR, britského výrobce sportovních aut. Nakonec se mu to ale nepovedlo a tento „příběh“ končí u soudu pří s ruským partnerem. Nigel se ale rozhodl neskládat z toho hlavu a zkusit to znovu, tentokrát moderně, čistě elektricky.

Nový automobil, který se svojí společností připravuje, bude elektromobil. Měl by navíc dosahovat velmi vysokých výkonů. Jeho poměr výkonu vzhledem k hmotnosti by měl být dokonce ještě lepší než u Koenigseggu One:1 nebo připravovaného Aston Martinu Valkyrie, u nichž je to 1:1. Dendrobium D-1 by mělo vážit 1750 kilogramů, ale jeho výkon bude rovných 1800 koní. Točivý moment má vrcholit 2000 Nm. K tomu je ale třeba připomenout, že pro elektromotory je jeho maximum dostupné již od téměř nulových otáček. Kapacita baterií, jakož i dojezd jsou zatím neznámé.

I když není 1750 kg nijak minimalistická hmotnost, i tak bude tento superelektromobil sestaven z těch nejlehčích materiálů, které vůbec na stavbu automobilu použít lze. Samozřejmostí je vysoký podíl užití karbonových vláken a to nejen na karoserii, ale i do interiéru – včetně volantu, sedadel a podobně.

Cena? Neznámá. Jistě ale bude opravdu vysoká… Počkejme si na konec prázdnin.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *