DEKRA „Mängelreport 2012“ – třetí triumf Opelu v řadě

Autor: Pavel Srp - 15. 1. 2012


Opel Astra je automobilem s nejmenším počtem poruch – to je výsledek tradičního průzkumu technického stavu ojetých vozů „DEKRA Mängelreport 2012“. S indexem 96,9 procenta docílila Astra nejlepšího výsledku ze všech testovaných automobilů v kategorii individuálně hodnocených modelů. Tento úspěch je již třetím vítězstvím modelu značky Opel během třech po sobě jdoucích let. V uplynulých dvou ročnících se na prvních místech umístily modely Opel Corsa a Insignia.

V letošním průzkumu Insignia jen velmi těsně podlehla svému menšímu sourozenci – Astře. Ale i tak znamená 96,0 procenta „bezporuchových“ vozů pro Insignii první místo v celé střední třídě. Tradiční konkurenti za modely Opel výrazně zaostali.
„Skutečnost, že naše vozy jsou vítězi průzkumů DEKRA tři roky po sobě je dalším potvrzením nejvyšší kvality automobilů Opel,“ říká Alain Visser, viceprezident automobilky Opel odpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby. „Spolehlivost je jednou z tradičních hodnot značky Opel – a to nás motivuje i zavazuje do budoucna.“

Společnost DEKRA sestavuje svoji každoroční zprávu o kvalitě ojetých vozů na základě přesného hodnocení automobilů rozdělených do osmi kategorií. Vyhodnocování se provádí na základě údajů z 15 milionů uskutečněných technických prohlídek 230 rozličných modelů všech automobilových značek. DEKRA se soustředí na poruchy typicky se vyskytující u používaných vozů, jakými jsou např. koroze výfukového systému nebo velká vůle v zavěšení kol – z těchto podkladů lze přesně odvodit životnost a odolnost jednotlivých automobilů. Poruchy způsobené hrubým zanedbáním předepsané údržby nebo běžným provozním opotřebením, jako je např. ojetí pneumatik nebo opotřebení stěračů, DEKRA do úvahy nebere.

DEKRA je čelní světovou organizací, která se orientuje na kontroly bezpečnosti, kvality a ochrany životního prostředí. Společnost s centrálou v Německu má asi 24 000 zaměstnanců a působí ve více než 50 zemích světa.

[nggallery id=217]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru