David Brown Automotive Speedback GT – foto + video

Autor: Jan Karlík - 15. 8. 2014


Událost, která se nestává každý den! Máme zde novou automobilku z Británie a její první model. Tuhle zprávu jste mohli číst zhruba  před pěti měsíci, co se od té doby změnilo?

Společnost David Brown Automotive nás v tiskové zprávě před nějakou dobou navnadila informací o příchodu na trh a produkcí automobilů, které se v tom nejlepším budou vracet ke kořenům britského automobilismu, přidají ale nutnou technickou inovaci a parametry dnešních výkonných vozů. Nyní je tu první vlaštovka David Brown Speedback GT, automobil reprezentující britskou aristokracii s moderním srdcem. Základem je současný Jaguar XKR a pohon bude mít na starost přeplňovaný pětilitrový osmiválec.

Výroba modelu XK ale brzy skončí, což by neměl být pro produkci tohoto automobilu problém. Automobilka se s Jaguarem dohodla a základ pro tento automobil bude dodávat i nadále. Nepůjde totiž o žádnou masovou produkci. Exkluzivita Speedbacku je dána omezením na padesát kusů ročně.

Cena bude akceptovatelná pouze pro některé gentlemany. V rozhovoru pro Autocar David Brown naznačil cenové rozpětí od 100 000 liber do jednoho milionu (cca 3,3 milionu až 33 milionů korun). Nyní automobilka dává dohromady všechny potřebné náležitosti a plánuje produkci prvních 100 kusů modelu Speedback GT a co více? Plánuje vývoj a výrobu dalších vozů. Není zatím přesně jasné o jaký typ vozů by se mělo jednat, jedinou informací, kterou David Brown v rozhovoru poskytl, je ta, že cenou i kvalitou by měl nový vůz odpovídat právě Speedbacku GT. Nečekejme tedy žádný lidový vůz.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek