Další super elektromobil se blíží. Bude od Lotusu a v limitované edici

Autor: Anina Russová - 8. 7. 2019


Už za několik málo dnů proběhne v Londýně premiéra zbrusu nového a vůbec prvního elektromobilu značky Lotus. Automobilka už o něm nějakou dobu mluví, ovšem doposud tato novinka neměla jméno. Lotus auto prostě označoval jako Type 130, protože prý vznikne jen 130 kusů. Ovšem protože se premiéra blíží, pustila automobilka do světa trochu víc informací.

Víme tedy, že novinka se bude jmenovat Evija a na jejím pohonném ústrojí společně s Lotusem pracovali také experti z Williams Advanced Engineering. Zatím nechtějí nic oficiálně potvrdit, ale internetová šeptanda naznačuje, že by pohonným ústrojím měly být nejspíše dva elektromotory o celkovém výkonu až 1000 koní. Mluví se také o pohonu všech kol a dojezdu zhruba 400 kilometrů. Ovšem na potvrzení toho všeho si budeme muset počkat do 16. července.

Počkat si musíme také na konečný design novinky, ale už teď – díky několika málo uniklým fotografiím a také díky videu samotné automobilky – můžeme leccos odtušit. Lotus Evija dostane hodně odvážné tvary, které jsou ovšem spíše než o designu, hlavně o aerodynamice. Počítat můžeme s přítomností karbonu a ostatních super lehkých a pevných materiálů, protože je to právě hmotnost, která u podobných modelů hraje nesmírně důležitou roli.

Lotus už také prozradil, že nemá jít čistě o okruhovou věc, ale o elektrický hypersport, který bude použitelný i při běžné ježdění po silnicích. Mimo jisté formy komfortu pak nabídne také několik bezpečnostních asistentů a stejně, jako Audi e-tron kamery místo zpětných zrcátek.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru