Další se zákazem řízení, který se policistům pokusil ujet

Autor: Tisková zpráva - 1. 8. 2019


Policisté z obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí v minulých dnech sdělili ve zkráceném přípravném řízení 27letému muži podezření ze spáchání z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ten neměl respektovat rozhodnutí Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. 

Podezřelý muž měl usednout za volant vozidla značky Audi a s tímto projíždět obcí Čeladná, kde policisté vykonávali běžný dohled nad silničním provozem. Rozhodli se vozidlo zastavit a zkontrolovat.

Řidič nerespektoval výzvy policistů k zastavení, naopak měl zrychlit a před hlídkou ujíždět. Policisté pronásledovali řidiče zhruba dva kilometry. Auto mělo překonat i železniční přejezd, u kterého byla právě spuštěná přerušovaná červená výstražná světla, poté ujíždějící řidič vjel mimo pozemní komunikaci na pole, kde po vjetí zpět na místní komunikaci se sám vzdal policistům.

Následovala kontrola řidiče, při níž bylo zjištěno, že tento má uložen zákaz řízení od ledna 2019 na 24 měsíců. Dále byl vyzván k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a také podrobení se orientačnímu vyšetření ke zjištění, zda není ovlivněn jinou návykovou látkou, což odmítl. Z těchto důvodů byl podezřelý muž zadržen a převezen na policejní služebnu k dalším procesním úkonům.

Mimo jiné bylo zjištěno, že automobil je opatřen jinými registračními značkami. Muži hrozí za protiprávní jednání trest odnětí svobody až na tři roky. 

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru