Pamatujete slova bývalého ministra dopravy Dana Ťoka, který říkal, že cedule upozorňující na protisměr při vjezdu na dálnice nejsou moc potřeba? Tehdy tvrdil, že řidičů, kteří si spletou směr, zase tolik není. Nový ministr dopravy na to má naštěstí jiný názor. Cedule potřeba jsou! Jen před několika málo dny se totiž odehrál další případ takového dezorientovaného šoféra. A vsadíme se, že rozhodně nebude poslední.

V pátek 14. 6. 2019 po půl deváté ráno oznamovali řidiči z dálnice D1 (226 km) auto v protisměru. Policejní hlídka z obvodního oddělení ve Vyškově byla celé situaci nejblíže a provoz na dálnici ve směru na Brno raději okamžitě zastavila. Po několika minutách policisté našli a zastavili i podezřelé vozidlo a provoz na dálnici mohl být znovu obnoven.

Třiačtyřicetiletý řidič červeného Citroënu byl dezorientován a své nepochopitelné jednání nedokázal rozumně vysvětlit. Jisté je, že nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

Ministr dopravy Kremlík: S dopravními značkami STOP-PROTISMĚR nechceme šetřit

Případ prověřují policisté z dálničního oddělení v Ivanovicích na Hané jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Pachatelům v těchto případech hrozí až pětiletý pobyt ve vězení, stejně tak i tomuto řidiči.

Policisté žádají řidiče, s nimiž ještě nejsou v kontaktu, a které vozidlo ohrozilo, aby se jim ozvali na telefonní číslo 974 639 764 nebo na linku 158.