otacejici-se-autobus-flixbus-1

Dispečeři Střediska správy a údržby dálnice Řehlovice, kteří na kamerách monitorují provoz dálnice D8, zaznamenali nedávno před tunelem Prackovice patnáctimetrový autobus s německou registrační značkou otáčející se z původního směru do Německa na směr do Prahy a ihned to oznámili dálničnímu oddělení Řehlovice. Policejní hlídka kupodivu zastavila autobus na témže místě, protože řidič autobusu se opět otočil již na exitu Velemín zpět na původní směr. Řidič své jednání odůvodňoval tím, že se řídil navigací.

V autobuse přepravoval 9 cestujících, kteří cestovali touto mezinárodní dálkovou linkou do Berlína. Na místě se řidič podrobil dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl negativní. Za uvedené jednání řidiči ve správním řízení hrozí sankce v rozmezí 5000 až 10 000 Kč, zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku a 7 bodů do evidenční karty řidiče.

otacejici-se-autobus-flixbus-2

V neděli dopoledne zastavila hlídka dálničního oddělení Řehlovice na dálnici D8 před tunelem Panenská ve směru na Německo řidiče vozidla Audi A4 s německou registrační značkou. Při orientační dechové zkoušce přístroj ukázal hodnotu 0,71 ‰. Policistům řidič německé národnosti sdělil, že předchozí večer vypil 8 půllitrových 10° piv. Orientační test na přítomnost jiné návykové látky byl negativní. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a byla mu uložena kauce ve výši 5000 Kč. Hlídka navíc na místě zjistila, že na vozidle není nalepena dálniční známka.

Kauci policisté uložili, protože existuje důvodná obava, že se podezřelý řidič bude dále vyhýbat řízení o přestupku a vymáhání uložené sankce by bylo spojeno s nepřiměřenými náklady, případně by nebylo vůbec možné. Řidiči za uvedené jednání hrozí ve správním řízení sankce v rozmezí 2500 až 20 000 Kč, zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku a 7 bodů do evidenční karty řidiče.