2020-bmw-x3-m-tuning-dahler- (9)

BMW X3 M jsme měli v redakční garáži v minulém týdnu a v rámci redakčního testování jsme zjistili, že jde o skvěle vyvážené a dostatečně rychlé auto. Pokud by vám ale pět stovek koní přece jen nestačilo, i tak se pro vás nabízí řešení. Auto můžete odvézt ke společnosti Dahler, která mu dá poměrně slušnou výkonovou injekci.

Sériové BMW X3 M dostalo pod kapotou nový řadový šestiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je 352 kW/479 koní v běžné verzi, případně 375 kW/510 koní ve verzi Competition. Točivý moment vrcholí v obou případech 600 Nm. Díky pohonu všech kol a automatické osmistupňové převodovce dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy, respektive za 4,1 sekundy.

Po úpravě ve společnosti Dahler se ale hodnoty zvednou až na 449 kW/610 koní a točivý moment vzroste dokonce na 760 Nm. Tedy dokonce o 10 koní a 10 Nm více než v případě BMW M5. Zároveň byl odstraněn omezovač rychlosti, takže upravené BMW X3 M se dokáže rozjet až na magických 300 km/h.

Tuner upravil i další věci. Na auto putoval úplně nový výfuk. Jde o celonerezový výfuk vlastní výroby. Kromě toho je možné na auto instalovat 21″ hliníkové nebo 22″ kované disky. Jiný je i snížený podvozek. Dahler slibuje, že pro auto postupně přidá i další tuningové díly, jako například ještě výraznější úpravy motoru a navýšení výkonu.