Taky se přistihnete, že dnešním prckům závidíte jejich hračky? Mně se to stává poměrně často. Když vidím ta všemožná elektrická autíčka a podobně, hned bych se do dětství vrátil. Podobné pocity měl možná i automechanik John Bitmead z Oxfordshire v Anglii. Proč? Čtěte dál.

Možná, že často se svými dětmi chodil nakupovat. Možná, že jen často jezdil okolo nákupních center. Možná, že se jen nudil. Na výsledku to nic nemění. Vybavujete si také ty nákupní vozíky ve tvaru autíčka, do kterých posadíte svoje dítko a jezdíte s ním po nákupním centru?

John na tomhle vozítku pracoval se svým bratrem a šéfem. Práce zabraly na 1000 hodin a pět měsíců, ale výsledek je více než povedený. Jako základ posloužil postarší Daweoo Matiz s benzínovým motorem o objemu 0,8 litru. Auto bylo důkladně přestavěno a vznikl z toho stroj Cozy Coupe ne nepodobný dětským autíčkům, která lze nalézt v obchodních domech, a po nichž dostal jméno.

daewoo matiz cozy coupe video

Když se na jejich finální výtvor podíváte, musíte uznat, že se povedlo. O to víc, když se podíváte na fotky, jak probíhaly práce. Původně zcela původní Daewoo Matiz byl rozřezán na několik částí, byl zkrácen a svařen opět dohromady. Aby vše sedlo tak, jak má, muselo být upraveno vlastně vše: od rozřezání a posvařování předních i zadních do správného tvaru, přes nové vedení brzdových hadiček, výfuku a tak dále.

Podívejte se na videu na výsledek, ať vidíte, že možné, je opravdu všechno. Auto má dokonce i airbag, funkční přední a zadní světla, bezpečnostní pásy a dva držáky na nápoje! Možná tomu nebudete věřit, ale díky původnímu benzínovému motoru dokáže jet rychlostí až 70 mph (asi 112 km/h) a v Británii je schváleno pro běžný provoz na silnici. Co na to říkáte?

-PS-