dacia_dokker-camperiz-obytny_vuz- (12)

Dacia Dokker jako plně vybavený obytný vůz? S vestavbou i s novým autem se vejdete do půl milionu

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Camperiz -  7. 7. 2021


Za málo peněz nabídl španělský Camperiz skutečně hodně muziky ­– chytrá přestavba Dacie na obytné auto se dá realizovat již za 5 tisíc eur. Jestliže se k ní připočte cena modelu Dacia Dokker, stále nemusí cena za tento obytný vůz překročit půl milionu korun. Za zcela nové obytné auto je to prostě skvělá částka.

Karavany a různé obytné úpravy aut jsou dnes v módě a užít si je lze hlavně v létě. Legendou je například Mercedes-Benz Marco Polo. Není však úplně levné, začíná někde na hranici jednoho a tři čtvrtě milionu korun, a jeho cena může vystoupat ještě mnohem výš. Další legendou mezi obytňáky je Volkswagen California. Tohle obytné auto je postaveno na základě Multivanu a jeho nevýhodou je opět to, že nepatří mezi levná řešení.

dacia_dokker-camperiz-obytny_vuz- (7)
Dacia Dokker Camperiz pracuje efektivně s každým centimetrem prostoru a jde o praktickou, promyšlenou a levnou přestavbu.

Avšak obytné auto může mít s výše uvedenými řešeními i cenu výrazně lidovější. Takovou, která jej udělá přístupným mnohem většímu počtu lidí. Dobrým příkladem je zdařilá vestavba španělské společnosti Camperiz. Díky ní jde skutečně dobře vybavené obytné auto pořídit již hluboko pod půl milionu korun. Mluvíme navíc nejen o ceně vestavby, ale kompletu -tedy včetně nového automobilu.

Přečtěte si také:  Kempovat můžete i s Dacií Duster. Česká firma nabízí praktickou vestavbu

Jestliže již automobil vlastníte, tak za jeho přestavbu zaplatíte částku, začínající pod hranicí 5400 eur (asi 140 tisíc korun). Jako základ pro obytné auto je vhodné zvolit Dacii Dokker, protože nabízí posuvné zadní boční dveře, díky nimž budete mít do zadní části skvělý přístup.

dacia_dokker-camperiz-obytny_vuz- (1)
Střešní stan pořídíte za příplatek. Levný rozhodně není, ale určitě jej oceníte. K základní výbavě však nepatří.

Jak vypadá základní vestavba? Základ v tomto případě znamená zadní modul s nerezovým umyvadlem a automatickou baterií, vnitřní úložné prostory o objemu 42 a 25 litrů, 20litrovou nádrž na čistou vodu a 10litrovou na špinavou, vodní čerpadlo, venkovní sprchu a přenosný plynový sporák. V ceně je rovněž 30litrová chladnička, pomocná baterie anebo 12voltová zásuvka. Nechybí výsuvný vnější stůl, LED světlo vzadu nad spací plochou s odnímatelnými matracemi a přídavná tepelná izolace.

Z příplatkové výbavy se hodí zvážit též z boku vysouvatelnou markýzu za 489 eur, chemické WC za 100 eur, měnič napětí 150 W / 230 V za 78 eur (cca dva tisíce korun) a podle toho, na co bychom auto chtěli využívat především, je dobré uvažovat též o střešním stanu. Díky němu lze získat množství místa pro zavazadla. Proč ještě tato investice navíc? Když po celodenní jízdě ve špatném počasí a náročném terénu zastavíte, a o tři minuty již můžete odpočívat v rozloženém stanu ve spacáku, jde o bonus k nezaplacení. Nemluvě o velice efektním řešení.

Dacia Dokker Camperiz jako malý levný karavan bez kompromisů

Střešní stan je dražší a dáte za něj 2395 eur (cca 61 tisíc korun). Jestliže odečtete cenu auta, můžete mít kompletní úpravu na obytné auto 5385 eur (cca 138 tisíc korun), s doporučovanou výbavou pak za celkem 6061 eur (přibližně 155 tisíc korun). Když k tomu navíc přidáte i střešní stan, s čímž byste neměli váhat, vyjde vás přestavba na 8456 eur (v přepočtu 216,5 tisíc korun).

Přečtěte si také:  Nová generace obytňáku Volkswagen California CONCEPT představena. Je větší a je to plug-in hybrid

Jestliže se vrátíme k české ceně silnějšího naftového modelu Dacia Dokker, skvěle vybavené obytné auto z něj postavíte v ceně do půl milionu korun, kde se už počítá i s drahou položkou střešního stanu. Komfort je ve srovnání s obytným vozem Marco Polo samozřejmě nižší, ale vnitřní výbava bude srovnatelná.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *