Czech-Design-Week-Lexus-LC-Novague- (3)

Český designer Petr Novague vytvořil pro luxusní kupé Lexus LC 500 Sport Plus exkluzivní instalaci, kterou vystavuje v rámci Czech Design Week v Kongresovém centru. Na klíčové funkční a designové prvky tohoto modelu upozorňuje prostřednictvím vláken, které dohromady tvoří zdání, jako by byl vůz chycen do sítě.

“Značka Lexus je pro mě symbolem kvality, promyšleného tvarování a luxusu. Ve snaze o extrémní jednoduchost jsem instalaci pojal jako 3D hru s vynášecími čarami, které známe z technických výkresů. Tyto čáry odkazují na vysvětlivky k přednostem vozu. Toto puristické pojetí instalace dává prostor, aby vynikly dokonalé a sošné tvary vozu,” vysvětluje designér Petr Novague, který je držitelem téměř 50 mezinárodních ocenění v oblasti produktového designu.

Lexus LC v sítích uvidí návštěvníci Czech Design Week od 28. listopadu do 2. prosince v Kongresovém centru, kde se přehlídka českého i zahraničního designu tentokrát koná.

„Lexus je již od roku 2005 jedním z klíčových přispěvatelů v rámci milánského týdne designu. Rovněž pořádá každoroční celosvětovou soutěž pro mladé designéry. S designovým festivalem v ČR se tato luxusní japonská značka spojuje poprvé,“ říká mluvčí českého zastoupení Lexus Jitka Jechová.

Design exteriéru LC je je věrná interpretace původního koncepčního vozu LF-LC, vítěze prestižního ocenění EyesOn Design Award z mezinárodního autosalonu NAIAS 2012 v Detroitu.

Na vývoji Lexus LC pracovalo více než 4000 návrhářů, konstruktérů a techniků. Mezi prvky, které instalce vyzdvihuje, patří například nízká kapota pro nízké těžiště vozu, skelet z hliníku, výsuvný zadní spoiler nebo kovaná kola.