Co ukáže SEAT na sraze Volkswagen GTI u jezera Worthersee?

Autor: Pavel Srp - 16. 5. 2012


SEAT se účastní letošního ročníku legendárního Setkání GTI, které se koná od 16. do 19. května v rakouských Korutanech, s bohatým programem. Aktivity se soustředí do města Reifnitz na jižním břehu jezera Wörthersee, kde SEAT představí ve své expozici šest mimořádně dynamických variant Leonu, Ibizy a poprvé i Mii. Sportovnímu stánku značky SEAT budou vévodit závodní pohárové vozy Ibiza SC Trophy a Leon Super Copa, zatímco show car Mii se představí ve verzi FR. Organizátoři letošního již 31. ročníku Setkání GTI očekávají 120 000 návštěvníků.

Ibiza CUPRA Concept v roli hvězdy

V expozici SEAT, která byla vytvořena v souladu s novou vizuální identitou značky, je středem zájmu Ibiza CUPRA Concept. Studie blízká sériové výrobě naznačuje vzhled nové generace této mimořádně sportovní ikony značky SEAT. Koncept představený ve světové premiéře na autosalonu Auto China v Pekingu před pouhými několika týdny je poháněn jednotkou 1.4 TSI o výkonu 132 kW (180 k). Žlutý lak karoserie v odstínu Spice kontrastuje s leskle černými vnějšími zpětnými zrcátky a 17“ koly, mezi jejichž paprsky prosvítají červené brzdové třmeny. Šířku tohoto kompaktního sportovního vozu zdůrazňuje mimořádně velký lichoběžníkový otvor pro přívod vzduchu ve spodní části nárazníku, hranaté tvary předních světlometů pak podtrhují nový designérský směr značky SEAT.

Ibiza FR a Leon CUPRA R v individuálním designu

Individuální design dávají v Reifnitzu na odiv modely Ibiza FR a Leon CUPRA R s celou řadou prvků z nabídky originálního příslušenství SEAT. Oba vozy jsou lakovány bílým odstínem Nevada. U Ibizy FR s ním kontrastují sportovní 17“ kola v kombinaci černé a leskle stříbrné a červená vnější zpětná zrcátka a brzdové třmeny. Exteriér dotváří větší zadní spoiler a interiéru dominují červené ozdobné prvky. Dramatický vzhled modelu Leon CUPRA R stupňují lesklá černá kola a stejně jako u Ibizy FR přitahují k sobě pozornost také červeně lakované brzdové třmeny. V interiéru vytvářejí elegantně sportovní atmosféru ozdobné prvky opatřené černým klavírním lakem.

Tuning pro SEAT Mii

SEAT poprvé představuje veřejnosti svou novinku Mii ve sportovnějším provedení. Městský vůz v červeném odstínu Tornado zaujme svým působivým vzezřením, na němž se podílí černé doplňky na podbězích kol, upravený spoiler a černá 16“ kola z lehké slitiny. Kombinace červených a černých prvků nalézá uplatnění také v interiéru. Sportovní sedadla s plně integrovanými opěrkami hlavy jsou opatřena charakteristickými červenými písmeny FR.

Ibiza SC Trophy a Leon Super Copa pro závodní dráhu

Další dva exponáty, Ibiza SC Trophy a Leon Super Copa, mají licenci pro účast v závodech. Na festivalu u jezera Wörthersee jsou vystaveny se speciálním šedým lakem, přičemž kola, zrcátka a ochranný rám září oranžovým odstínem. Ibiza SC Trophy vychází nyní z nové generace Ibizy a pod kapotou má motor 1.4 TSI o výkonu 132 kW (180 k) v kombinaci se 7stupňovou převodovkou DSG, kterou řidič řadí pádly pod volantem. Maximální trakci zaručuje samosvorný diferenciál. Motor má upravenou olejovou vanu, brzdová soustava byla zesílena a závodní podvozek dostal 18“ kola ve výrazně rozšířených podbězích. SEAT Sport nabízí vozy Ibiza SC Trophy jako ideální sportovní náčiní pro začínající amatérské jezdce za 31 500 eur bez daně. Na dvojnásobek (63 000 eur bez daně) přijde Leon Super Copa. SEAT vyrobil již více než 250 těchto vozů odvozených ze závodních verzí pro WTCC. Pohárový vůz je poháněn motorem 2.0 TSI z modelu Leon CUPRA R, jehož výkon byl zvýšen na 221 kW (300 k). Maximální točivý moment 340 N.m je přenášen prostřednictvím šestistupňové převodovky DSG a mechanického samosvorného diferenciálu na přední kola.

[nggallery id=817]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru