Spojka je pro rozjezd a jízdu automobilu nezbytnou součástkou. Vyrábí se z materiálu, který musí vydržet statisíce kilometrů, ale co když původní spojku vyměníte za spojku ze dřeva? Rozjede se pak auto vůbec? To se rozhodli zjistit, překvapivě, v Rusku.

Možná už tušíte, že jde opět o partičku z youtube kanálu Garage 54. Ti zase vzali starší Ladu, na které už předtím nějaké pokusy zkoušeli, a vyndali původní spojku. Na její místo instalovali spojku ze dřeva, kterou předtím velmi přesně laserem vyřezali. Otázkou bylo, zda s ní auto dokáže jezdit. A výsledek je překvapivý.

Když auto sundali z heveru, hned se ukázala pravda. První opatrný rozjezd se povedl, další opakované také, takže se s autem rozhodli vyjet z dílny ven. A tam si Lada dala pár koleček, citlivých rozjezdů, ale i ostřejších rozjezdů s protáčením kol. Dokonce i rozjezd na trojku a na čtyřku dřevěná spojka zvládla.

Přečtěte si také:  LADA Niva dostala motor i další části exteriéru i interiéru z BMW. Driftuje na požádání

Je docela překvapivé, že i spojka z tak měkkého materiálu dokáže v autě fungovat. Životnost a funkčnost takové spojky je samozřejmě velmi krátká, ale i tak mě překvapilo, kolik toho zvládla vydržet. Je jen škoda, že nám neukázali, jak spojka dopadla.