Více než půl roku trvá martyrium kolem Top Gearu a vyhození Jeremyho Clarksona. Poté, co Jeremy tehdy napadl jednoho z členů štábu, ho BBC odstavila a následně s definitivní platností vyhodila z pořadu Top Gear. Samozřejmě s ním ihned šli i jeho parťáci, tedy James May a Richard Hammond, a po světě tolik milovaný Top Gear tak, jak ho známe, skončil. BBC odmítla vyslyšet tisíce peticí za jeho návrat, dokonce nereflektovali ani čísla či námitky sponzorů. V tuhle chvíli už ale víme, že původní pořad bude, leč v pozměněné koncepci a s novou moderátorskou trojicí, na BBC pokračovat.

jeremy-clarkson-richard-hammond-and-james-may-are-back-on-amazon-prime-98289_1

Co ale náš trojlístek Clarkson, Hammond a May? Dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že půjdou do některé z menších televizí, pak přišli se svou živou show právě ve stylu Top Gearu a teď už konečně víme všechno. Včera totiž tahle trojice podepsala smlouvu na pořad, který bude Top Gearu hodně podobný a natáčet se začne už na podzim!

A teď to hlavní, nečekejte dinosauří televizi, i tihle tři jdou s dobou. Podepsali totiž smlouvu s gigantem Amazon Prime, který jejich pořad bude vysílat po internetu. To je dobrá zpráva právě pro nás všechny, protože konečně budou jejich aktuální díly dostupné všem a snad bez omezení. To “snad” je nasnadě, protože Amazon je zvyklý vydělávat, a tak se může stát, že přístup k online vysílání bude nějak zpoplatněn, nicméně to jsou zatím jen dohady.

Dobré ale je, že právě Amazon má peněz hodně a “novému Top Gearu” je prý jistě poskytne. Můžeme se tak těšit na extrémní výpravy, nesmyslné testy a hlavně skvělý britský humor i nadhled. Navíc jako bonus můžeme potvrdit to, že se na producentskou židli vrací bývalý producent Top Gearu Andy Wilman. A to je zatraceně dobrá zpráva, protože právě Andy stál za velkou spoustou námi tolik oblíbených šíleností, které Top Gear prováděl už od roku 2002. Vzhledem k tomu, že je velkým přítelem Jeremyho, odešel z Top Gearu společně s ním a teď se oba bok po boku zase vracejí.

Začátkem roku 2016 se máme na co těšit!