2020-citroen-c3-facelift-3

Citroën slaví. Vyrobil už milion vozů třetí generace C3

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Citroën -  11. 5. 2021


Třetí generace Citroënu C3 právě dosáhla jednoho milionu kusů vyrobených v závodě v Trnavě na Slovensku. Model C3, který byl uveden na trh v listopadu 2016, dodal značce nový impuls, protože nabízí novou stylovou identitu, která se odráží v aktuálních modelech řady, a potvrzuje příslib komfortu, který je pro Citroën skutečně charakteristický. Nová osobitá nabídka zaznamenala velký úspěch – v roce 2020 se C3 zařadila mezi sedm nejprodávanějších vozů ve svém segmentu na evropském trhu.

Na velkých trzích, jako je Francie, Španělsko, Itálie, Belgie, Portugalsko, Dánsko, Slovensko a Bulharsko, patří dokonce mezi tři nejprodávanější modely ve svém segmentu.

Tento obchodní úspěch potvrzuje, že se jedná o bestseller značky. Třetí generace Citroënu C3 je všestranný městský vůz a symbol impulzivního nákupu, který nabízí řadu předností. Značka Citroën hodlá v tomto úspěchu pokračovat, a proto ho nechala v roce 2020 projít úpravami a posílila to, co jej odlišuje a zatraktivňuje: získal příď, která je charakteristická pro nové vozy značky, byla rozšířena nabídka personalizace, byl posílen komfort a přibyla řada moderních prvků výbavy, které jsou velmi užitečné v každodenním životě.

Test Citroën C3 Shine 1.2 PureTech 110 S&S MAN6 (2021)

Barevnost: Personalizace umožňuje až 1 milion různých kombinací

Model C3 je okamžitě rozpoznatelný, odlišuje se výrazným stylem, osobitými grafickými prvky a do velmi stereotypního trhu přináší skutečně jedinečný tvar. Citroën C3 je hatchback moderního střihu, který plní i ochrannou funkci. Ve svém segmentu se nepodobá žádnému jinému vozu, vyniká osobností plnou barev.

C3 byla při svém uvedení na trh v roce 2016 prvním modelem z běžné kategorie vozů, který svým zákazníkům nabídnul tak komplexní možnost úprav na míru. Tento prvek se stal rozlišujícím znakem vozů Citroën. V roce 2020 rozšířila nová C3 ještě více možnosti zákazníků najít si vůz, který jim vzhledově vyhovuje. Nabídku individualizace tvoří 97 kombinací exteriéru. Individualizace umožňuje každému zákazníkovi naplno ukázat svou osobnost a styl, zvolit si vnější vzhled vozu od toho nejnápadnějšího po nejvíc trendy, a využít možnosti oživit klasický odstín o kontrastní odstín střechy a/nebo barevné prvky. Každý zákazník si může sestavit vlastní jedinečnou C3, která nebude vypadat jako žádná jiná z ostatních 999 999.

Přečtěte si také:  I přes výpadky a odstávky výroba aut v Česku postupně roste. Jen škodovka už má letos na kontě více než půl milionu aut

Citroën C3 v krátkosti

C3 je v krátkosti hatchback s největšími možnostmi individualizace ve svém segmentu. K tomu jí napomáhá:

  • 7 odstínů karoserie: z toho 2 nové zářivé odstíny Červená Elixir a Spring Blue doplňující již známé odstíny (Černá Perla Nera, Šedá Acier, Šedá Platinium, Sable, Bílá Banquise).
  • 4 balíčky Pack Color: barevné prvky zahrnující lišty kolem mlhovek a prvky Airbump. Černou, bílou a červenou barvu doplňuje odstín Emeraude Anodisé.
  • 4 odstíny střechy: z toho 1 nový moderní odstín Bleu Emeraude (doplňující odstín Bílá Opale, Černá Onyx, Červená Aden). Odstíny střechy ladí s odstínem zpětných zrcátek a clonou na zadních bočních okénkách.
  • 3 střešní dekory: nová grafická témata (Červená, Techwood, Emeraude) ve formě nalepovacích fólií na střeše a na cloně zadních bočních okének.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *