CITROEN_SCARABEE_D_OR_CONVOI_SAHARA

Citroën plánuje přejet Saharu. Použije k tomu repliku původních veteránů a nový elektromobil

Autor: Tisková zpráva - 5. 2. 2020


Vystavení repliky „Zlatého skarabea“ na přehlídce Rétromobile 2020 je prvním krokem odvážného projektu ve stylu André Citroëna. V roce 2022, sto let po prvním automobilovém přejezdu Sahary, zopakuje Citroën tento výkon s expedicí Ë.POPÉE – přejezdem Sahary v elektromobilu.

100 let po přejezdu Sahary automobilem se Citroën pouští do nové výzvy, kterou bude zopakování tohoto výkonu v elektromobilu: Ë.POPÉE. Jedná se o projekt s lidským a technologickým rozměrem na podporu inovativní a udržitelné mobility, který proběhne v termínu stého výročí prvního přejezdu: od 19. prosince 2022 do 7. ledna 2023.

Stejný cíl, stejná odvaha, stejné ambice. Cílem není rychlostní závod, ale lidské dobrodružství na palubě 3 typů vozů – z minulosti, ze současnosti a z budoucnosti. Na start se vydají:

  • dvě repliky polopásových vozů z 1. přejezdu: Zlatý skarabeus a Stříbrný půlměsíc
  • sériové elektromobily zajišťující asistenci, vybrané z modelové řady Citroën 2022
  • budoucí 100% elektrický koncepční vůz

CITROEN_SCARABEE_DOR_TRAVERSEE_SAHARA_1922_ETAPE_DANS_DESERT_AVEC_LA_MASCOTTE_FLOSSIE_M

Cílem je držet se historické trasy a projet tedy 2170 km za 21 dní (s nezbytnými úpravami trasy v souvislosti s geopolitickým kontextem některých projížděných oblastí): 200 km z Tuggurtu do Ouargly, 770 km z Ouargly přes Inifel do In-Salahu, 800 km z In-Salahu přes Tamanrasset do Siletu, 500 km ze Siletu do Tin Zaouatenu, 100 km z Tin Zaouatenu do Tin Toudatenu, 100 km z Tin Toudatenu do Kidalu, 350 km z Kidalu do Bouremu, 100 km z Bouremu do Bamby , 250 km z Bamby do Timbuktu.

Návštěvníci výstavy Rétromobile si mohou až do neděle na stánku Citroënu prohlédnout repliku Zlatého skarabea, jednoho z 5 polopásových vozů značky Citroën, který absolvoval první cestu, jež stála na prvopočátku všech dálkových rallye moderní historie.

Replika Zlatého skarabea je identická s originálem z roku 1922, je dokonale funkční a připravená čelit písečným podmínkám Sahary. Druhá replika, tentokrát vozu Stříbrný půlměsíc, bude dohotovena letos a v roce 2022 se tak bude moci připojit k expedici. Pokračování tedy příště!

https://magazin.prodejveteran.cz/retromobile-2020-citroen-slavi-50-narozeniny-modelu-gs-a-pripomina-odvahu-prvniho-prejezdu-sahary/

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek