Citroën E-Berlingo Multispace: další elektrický model je tu

Autor: Tisková zpráva - 27. 3. 2017


Citroën Berlingo, který má výraznou osobnost a je pohodový a důvtipný, je nyní nabízen ve verzi E-Berlingo Multispace s elektrickým hnacím ústrojím. Tato nabídka dpolňující řadu výkonných benzinových tříválcových motorů PureTech a dieselových motorů BlueHDi, představuje cílenou odpověď na potřeby zákazníků, kteří si přejí zkombinovat všestrannost vozu Berlingo, která vyhovuje jejich každodenním potřebám, trávení volného času nebo profesní činnosti, s výhodami elektrického hnacího ústrojí. Zachovává si veškeré výhody modularity, objemu, pohodlí a vybavení, díky nimž je znovu a znovu referencí v segmentu ludospace, jehož je tvůrcem. Nový Citroën E-Berlingo Multispace obohacuje nabídku elektromobilů značky, kterou dnes tvoří vozy C-Zéro, E-Méhari a užitkové Berlingo. Vozy, které každý ve svém segmentu splňují specifické potřeby zákazníků.

Elektrický pohon nijak neomezuje objem a prostornost

Expresivní design vozu a dojem robustnosti podtrhují siluetu, která je příslibem objemné kabiny. Díky důvtipnému uspořádání dvou lithium-iontových baterií ve spodní části vozu po obou stranách zadní nápravy neztrácí nové E-Berlingo Multispace nic z místa na palubě ani ze zavazadlového prostoru. Je praktický pro pohodové cestování, převážení rodiny, přátel nebo kolegů a intenzivního prožívání volného času nebo vykonávání profesní činnosti.

Posádce nabízí mimořádnou prostornost a praktičnost, a je tedy velmi atraktivní. Berlingo Multisapce dokáže uspokojit potřeby často cestujících zákazníků, vyhovuje mnoha různorodým a moderním životním stylům a je opravdu adaptabilní. Jeho modularita je příkladná, vejde se do něj až 5 osob a díky rovné podlaze dokáže převážet i velmi objemný náklad. Sedadla ve druhé řadě v konfiguraci lavice plus boční sedadlo nebo v konfiguraci tří samostatných sedadel lze z vozu vyjmout. Pokud zákazník potřebuje převážet objemný náklad, může vyjmout jedno nebo více sedadel. Objem zavazadlaového prostoru je jeden z největších v této kategorii, činí 675 litrů při 5 osobách na palubě a až 3000 litrů po odstranění sedadel ve 2. řadě.

Pohodlný a ergonomický interiér nabízí 78 litrů otevřených i uzavřených úložných prostorů.

Přístup do vozu je optimální díky dvěma bočním posuvným dveřím, ale i díky víku zavazadlového prostoru, které může být opatřeno velkým otevíracím oknem, v tomto segmentu zcela exkluzivním, díky němuž je nakládání zavazadlového prostoru za všech parkovacích podmínek velmi snadné.

Potěšení z řízení elektromobilu

Vůz je určen pro zákazníky, kteří často žijí v okolí měst a mají snadný přístup k dobíjení. Tato klientela z řad soukromých i firemních zákazníků může díky vozu E-Berlingo Multispace kombinovat praktičnost vozu Berlingo a výhody elektrického hnacího ústrojí: příjemné řízení šetrné k životnímu prostředí, levný provoz, možnost vjezdu do měst bez ohledu na omezení pro automobily s klasickým motorem, přístup k daňovým zvýhodněním či výhodám souvisejícím s parkováním atd…

Nové E-Berlingo Multispace přebírá technologii elektrického hnacího ústrojí, které se představilo v roce 2013 u užitkového vozu Berlingo Electric a je odzkoušeno v mnoha vozových parcích.

Dojezd: E-Berlingo Multispace přináší díky svému homologovanému dojezdu 170 km v normě NEDC odpověď, která dokonale vyhovuje potřebám zákazníků, neboť naprostá většina z nich v Evropě projezdí denně maximálně 100 km. Jde o moderní vůz zajišťující svým zákazníkům jedinečný pohodový zážitek splňující požadavky udržitelné mobility.

Snadné používání: vůz nabízí různé režimy dobíjení, takže jeho uživatelé mohou být v naprostém klidu. Standardní dobíjení úplně vybité baterie z domácí zásuvky (8 A nebo 10 A podle dané země) nebo pomocí bezpečnostní zásuvky Green Up (14 A) trvá 8,5, 12 nebo 15 hodin podle intenzity proudu. E-Berlingo Multispace nabízí rovněž režim rychlého nabíjení pomocí nástěnné nabíjecí stanice nebo nabíjecího stojanu na parkovišti během 15 minut na 50 % a během 30 minut na 80 %. Zástrčka pro normální nabíjení se nachází na pravém předním blatníku vozu, zástrčka pro rychlé nabíjení je na místě hrdla palivové nádrže na zadním levém blatníku.

Potěšení z jízdy: nové E-Berlingo Multispace je vybaveno vysoce výkonným kompaktním elektromotorem synchronního typu s permanentními magnety 49 kW/67 koní. Dvě lithium-iontové baterie s vysokou energetickou hustotou s kapacitou 22,5 kWh jsou uloženy ve spodní části vozu, což snižuje těžiště a zlepšuje tak rovnováhu a dynamiku vozu. Okamžitý točivý moment vozu je 200 Nm, takže E-Berlingo Multispace nabízí rychlé a lineární zrychlení během celé fáze akcelerace. Pocit posiluje i použití trvalé jednostupňové redukce, díky níž není nutné řadit převodové stupně, takže je řízení stejně snadné jako u automatické převodovky. Akcelerace probíhá tiše a bez vibrací pro větší komfort na palubě.

Úsporný provoz: nový Citroën E-Berlingo Multispace v sobě kombinuje snížené náklady na energii v porovnání s fosilními palivy a ekonomičtější údržbu ve srovnání s vozem s klasickým motorem. Na trakční akumulátor je poskytována záruka na 8 let nebo 100 000 km, na elektrické hnací ústrojí je záruka pět let nebo 50 000 km, podle toho, co nastane dříve. Servisní interval je po prvním roce každé dva roky nebo 40 000 km. Údržba nevyžaduje výměnu oleje, řemene nebo chladicí kapaliny. Díky absenci převodovky a spojky je méně součástí ke kontrole a s rekuperací energie při zpomalování a brzdění se méně používají brzdy, takže se méně opotřebovávají a není nutná častá výměna destiček.

Moderní technologie pro klidnější zážitek z jízdy

Nové E-Berlingo Multispace nabízí pro pohodlnější zážitek z jízdy funkce ovládané dálkově z telefonu:

  • E-Berlingo Multispace nabídne možnost úpravy teploty ve voze. Tato chytrá inovace umožní komunikovat s vozidlem přes telefon nebo počítač s připojením k internetu a nastavit předem vytápění nebo vychlazení kabiny. Jde o novou funkci, která řidiči i cestujícím zajistí optimální tepelnou pohodu při nastartování.
  • Na dálku je možné zjistit stav nabití baterie či zbývající čas nabíjení.

Elektromobil Citroën E-Berlingo Multispace nabízí inovativní zážitek z ekologické jízdy. Jasně viditelný ukazatel spotřeby nebo rekuperaceenergie napomáhá úspornému řízení a tím optimalizaci dojezdu. Informaci doplňuje ukazatel dodatečné spotřeby energie (vytápění a klimatizace). Palubní počítač navíc zobrazuje zbývající dojezd a průměrnou spotřebu paliva v kWh /100 km. Ke klidu řidiče přispívají i jasné a spolehlivé výstrahy v případě nízké úrovně nabití baterie.

Moderní automobil

Nové E-Berlingo Multispace nabízí konečně i širokou škálu užitečných a výkonných prvků výbavy, které zaručují bezpečnost, usnadňují řízení a každodenní život.

Součástí sériové výbavy je omezovač rychlosti, přímý detektor stavu tlaku vzduchu v pneumatikách, elektronický stabilizační systém (ESC) spojený s asistentem pro rozjezd ve svahu (Hill Assist), manuální klimatizace, rádio s přehrávačem CD/MP3, dvoje posuvné boční dveře a výškové nastavení sedadla řidiče.

Za přípatek může být vůz vybaven zpětnou parkovací kamerou, která je spojená s velkým barevným displejem a zjednodušuje parkování. Součástí 2. stupně výbavy je sériově i zadní parkovací asistent, který může pro ještě snazší manévrování při nizké rychlosti doplnit i přední parkovací asistent.

E-Berlingo Multispace jde s dobou, ve středu palubní desky má zabudovaný velký barevný dotykový displej 7″, který je tak vždy na dosah ruky i očí. Tento displej, který je standardně k dispozici od 2. stupně výbavy, nabízí přístup k různým funkcím, jako je palubní počítač, rádio AM/FM nebo za příplatek DAB (Digital Audio Broadcasting), přehrávání hudby v mobilním zařízení, handsfree a navigace.

Vůz nabízí i to nejlepší z možností konektivity: Bluetooth, USB port, zásuvku Jack a funkci MirrorScreen, umožňující přenést mobilní aplikace připojeného telefonu kompatibilního s komunikačními protokoly MirrorLink nebo CarPlay na dotykový displej vozu a zcela bezpečně a snadno je používat.

Navigace, která je součástí příplatkové výbavy, dokáže zobrazovat informace o maximální povolené rychlosti a dopravní informace, dále zobrazuje na mapě dosažitelné body zájmu, zejména dobíjecí stanice v okruhu vozu, v závislosti na stavu nabití baterie a dojezdu.

Nové E-Berlingo Multispace se bude montovat v továrně ve španělském městě Vigo. Na španělský trh se dostane na začátku května a od září bude zahájen jeho prodej v dalších zemích (Francie, Velká Británie, Itálie, Belgie, Portugalsko a Nizozemsko).

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru