Citroen DS3 Cabrio Racing se představí ve světové premiéře na Goodwod Festival of Speed

Autor: Pavel Srp -   10. 7. 2013


CITROËN na letošním setkání historických závodních vozů Goodwood Festival of Speed odhalí nový koncept: CITROËN DS3 Cabrio Racing, připomínající zapojení značky do WRC. Jde o první ukázku před vystavením na záříjovém frankfurtském autosalonu.

Unikátní CITROËN DS3 Cabrio Racing bude vystaven od 12. do 14. července na Goodwood Festivalu of Speed, kultovní akci motosportu, která se koná v britském Sussexu. Tento koncept přebírá všechny přednosti CITROËNU DS3 Racing a eleganci modelu DS3 Cabrio.

Jde o logickou volbu, protože CITROËN DS3 Cabrio nejenže nabízí velké možnosti osobních úprav na míru, ale také optimalizovanou architekturu (jen o 25 kg víc než verze se střechou), která mu zajišťuje živé a mrštné chování na silnici. Názorně to před několika týdny předvedl Sébastien Loeb během testovacích jízd v průsmyku Col du Corbier v Horním Savojsku.

Na CITROËNU DS3 Cabrio Racing okamžitě okouzlí obrovské množství úprav na míru a sportovní duch. Je opatřen matným šedým lakem Moondark, devatenáctipalcovými černě lesklými koly a černě chromovanými prvky na klikách, liště zavazadlového prostoru a zpětných zrcátkách.

Koncept především patří do řady DS, na kterou poukazují výrazné prvky jako je lesklý rastr DS objevující se na střeše z černého plátna (přebírající technický vzhled struktury připomínající uhlíkové vlákno) nebo vyrytý na zpětných zrcátkách, ale také karmínově červená barva na třmenech brzd, středech kol, širokých bočních lištách dveří a na části názvu a loga.

Zdůrazňuje se tu i know-how týmu CITROËN Racing, a to prostřednictvím výbavy z uhlíkového vlákna, specifických brzd a nápravového systému. Tato nová verze si zachovává výkonnost verze Racing, s motorem o obsahu 1,6 l a výkonem 202 koní.

V interiéru vozu CITROËN DS3 Cabrio Racing se snoubí výkonnost a elegance. Jsou zde nově využity celkem tři materiály (plnohodnotná kůže Nappa, kůže s motivem DS a Alcantara) s motivem Bracelet DS na sedadlech, perličkovým prošitím převzatým z řady DS v novém karmínovém odstínu na sedadlech, palubní desce a řadicí páce. Karmínový odstín se objevuje i na skořepinách sedadel a boční liště dveří.

Koncepční vůz CITROËN DS3 Cabrio Racing doprovází i řada lifestylových produktů, jako je autosedačka z tří druhů kůže v provedení Bracelet, sladěná s ostatními sedadly ve voze, nebo přilby v barvě shodné s odstínem karoserie.

Přečtěte si také:  Nová generace obytňáku Volkswagen California CONCEPT představena. Je větší a je to plug-in hybrid

Typickými rysy konceptu CITROËN DS3 Cabrio Racing je úprava na míru, výrazné specifické prvky a elegance do nejmenšího detailu. Spojují se zde vlastnosti vozu DS3 se stahovatelnou střechou a výkonnost a sportovní vzhled verze Racing.

Koncept bude vystaven v září na 65. frankfurtském autosalonu.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *