Citroën Cxperience Concept: francouzský hybridní shooting brake

Autor: Jan Karlík - 29. 8. 2016


Přestože se letošní autosalon v Paříži nezadržitelně blíží, automobilky vyčkávají a své trumfy z rukávu vytahují jen velmi neochotně. Tuto bariéry naposledy prolomil Citroën se svým konceptem luxusně pojatého vozu Cxperience Concept. Ten na domácím autosalonu představí vedle sériové C3 také tento koncept.

Citroën Cxperience Concept 15

Citroën Cxperience Concept je pořádný kus auta. Na délku totiž koncept měří 4,85 m, široký je rovné 2 metry a na výšku má velmi sympatických 1,37 m. Mezi koly obou náprav byste pak naměřili rovné tři metry. Velikost vozu umocňují také velká 19″ kola. Citroën nás nechal nahlédnout také do minimalistického interiéru, kterému dominuje žlutá barva a na dnešní poměry gigantický displej palubního infotainmentu. Těžko vůz zařazovat do nějakých škatulek a kategorií, svými rozměry asi nejvíc připomíná vozy s karoserií shooting brake.

Pohon konceptu Cxperience má na starost jak jinak než hybridní systém. Ten by měl kombinovat spalovací motor schopný vyprodukovat až 203 koní (149 kW) a elektromotor o výkonu 80 kW. Celkově bude mít řidič k dispozici pod pravou nohou kombinovaný výkon 305 k (224 kW). Bohužel však nevíme ani kubaturu, ani typ elektromotoru a použité baterie. Přece jen se jedná o koncept. Výrobce však slibuje, že baterie dovolí jízdu v čistě elektrickém režimu na vzdálenost až 60 km.

Citroën Cxperience Concept je zajímavý také tím, že kombinovaný výkon je posílán na kola zadní nápravy. S tím technologicky souvisí také systém zvaný Citroën Progressive Hydraulic Cushions. Jedná se o nástupce pneumatického podvozku, který automobilka ráda využívala. Podrobnosti fungování takového podvozku zatím nejsou známé. Pravděpodobně budeme musit počkat ještě necelý měsíc na autosalon v Paříži.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru