Citan – nová dodávka od Mercedes-Benz

Autor: Anina Russová - 3. 2. 2012


Mercedes Benz ukázal oficiání obrázky nového projektu jménem „Citan“. Ten je koncipován jako malá městská dodávka a asi nejvíc připomíná poslední Mercedes třídy A. A to hlavně přednámi světly a tvarem masky.

Pokud jde o Citan jako takový, jeho jméno je odvozeno od anglických slov „city“ – město a „titan“ – obr.  Hlavním úkolem Citanu tedy bude proplétat se městskými uličkami jako klasické malé auto, ale zároveň by měl nabízet dostatek prostoru a prověřenou kvalitu automobilky Mercedes-Benz.  Vyvinut byl společně s Renaultem a Nissanem a k dispozici bude s celou řadou ekonomicky úsporných motorizací. Samozřejmostí bude nabídka BlueEFFICIENCY. A jak velí dnešní doba, Mercedes-Benz samozřejmě plánuje i elektrický pohon.

Přesto, že Citan je plánován jako dodávka, automobilka slibuje, že do ní promítne všechny vlastnosti, na které jsou zvyklí i zákazníci z luxusních „osobáků“. Samozřejmostí bude kvalita, hospodárnost či bezpečnost. Tím vším je značka Mercedes-Benz známa, proto nepochybujeme, že se to podaří dodržet i u této městské dodávky.

Citan bude představen v září tohoto roku na výstavě IAA Commercial Vehicles v německém Hannoveru.

[nggallery id=324]

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru