Čistá krása v podání BMW M3 E30 – video

Autor: Anina Russová -   15. 3. 2014


Oficiální profil BMW group na youtube nás mile překvapil. Tedy spíše ti, kteří se o přísun čerstvých videí starají. V době, kdy se automobilka hrdě hlásí k novým elektromobilům, se najednou na chvilku vrátila dávno do minulosti. Na youtube pověsila video, které zachycuje nadšeného majitele klasického BMW M3 E30, tedy vůbec první generace modelů M3.

Video je sice poměrně krátké, má jen něco přes minutu, ale i tak to stačí k tomu, abyste majitele naprosto pochopili. V prvé řadě jsou to nádherné křivky, které podtrhuje dokonale vyleštěná oranžová barva. Pod kapotou se ukrývá motorizace z říše snů, tedy čtyřválec, který byl z původního objemu 2,3 litru převrtán na 2,5 litru. K tomu byl upraven výfukový systém a instalován tužší podvozek.

Moc se mi líbí ty jiskřičky v očích, které má majitel, když o svém autě mluví. Jak sám říká, každou chvíli, kterou řídí své BMW, miluje. Jak já mu rozumím… Tohle je prostě klasika, která se asi nikdy neomrzí, a jsem ráda.

Jsem ráda, že video do světa vypustila přímo automobilka BMW. Asi to není žádným znamením toho, že by se BMW vracelo ke kořenům, ale je fajn vědět, že i oni sami jsou na svou minulost pyšní. M3 E30 je i podle dnešních měřítek extrémně zábavné a skvěle ovladatelné auto, které si vychutná jen opravdový řidič. Je prostě fajn si na chvilku odpočinout od všech asistentů a pomocníků s rozjezdy do kopce a podobně. Tohle je řidičské nebe. :)

-AR-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *