Chytrá rukavice: Logistika značky ŠKODA sází na technologii budoucnosti

Autor: Tisková zpráva - 23. 8. 2016


ŠKODA se intenzivně připravuje na Průmysl 4.0. S chytrou průmyslovou rukavicí ProGlove sází česká automobilka na inovativní technologii budoucnosti. Jejich nasazení má práci logistiky značky ŠKODA ulehčit a optimalizovat.
„Logistika je dnes důležitým ekonomickým a konkurenčním faktorem, který může rozhodující měrou přispět k úspěchu automobilky,“ říká Jiří Cee, vedoucí logisticky značky ŠKODA. „My ve společnosti ŠKODA AUTO proto průběžně testujeme moderní technologie, abychom optimalizovali každodenní práci našich zaměstnanců. Inteligentní rukavice ProGlove pomáhá našemu týmu pracovat rychleji, efektivněji a bezchybněji,“ dodává Jiří Cee.

160822 Smart glove - SKODA Logistics is focusing on future technology (2)

ŠKODA chce věk digitalizace dostat i do výrobních hal. Rukavice ProGlove má práci logistiky optimalizovat. Jedná se o elektronickou rukavici s implementovaným scannerem. Dlouhodobý test této chytré rukavice logistiku značky ŠKODA přesvědčil. “ProGlove se ukázala být ideálním řešením pro sériovou výrobu a v současné době už rukavice nasazujeme,” říká Jiří Cee.

Chytrá rukavice má svému nositeli ulehčit a urychlit všechny pracovní kroky. Přístroj například ukazuje, zda je použit správní díl nebo zda byly jednotlivé pracovní kroky správně provedeny.

Rukavice také může zaznamenávat data, stejně jako běžný scanner – ale na rozdíl od něj jen jedním pohybem a bez žádných dalších přístrojů. Zboží tak lze rychle a pohodlně registrovat. Kromě toho jsou díky rukavici jednotlivé pracovní kroky pro uživatele také ergonomičtější: Evidence dat nebo kontrola materiálu jsou integrovány do přirozených pohybů ruky.

S inteligentní rukavicí lze kódy načítat jak vertikálně, tak horizontálně. Načtený kód se následně potvrdí tlačítkem na ukazováku. Jeho správnost je potvrzena akusticky nebo vibrací. Tím se zabrání skenování nesprávného kódu.

Logistika značky ŠKODA v současné době zaměstnává více než 3 000 lidí, kteří plánují a zajišťují logistiku automobilky po celém světě.

160822 Smart glove - SKODA Logistics is focusing on future technology (1)

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru