Chystá se nová generace Mitsubishi Outlander – máme první foto a informace!

Autor: Pavel Srp - 9. 2. 2012


Jedenáct let poté, co poprvé použila termín „crossover“, představí společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) své třetí provedení této koncepce. Stane se tak na nadcházejícím autosalonu v Ženevě v podobě nové generace modelu Outlander.

Zcela nový středně velký crossover byl navržený tak, aby co nejlépe vyhovoval současným trendům. Jedná se o strategický inovativní prémiový vůz vyvinutý na univerzální globální platformě, který je charakteristický:

  • nízkým dopadem na životní prostředí (s cílem dosáhnout emisí CO2 pod 130 g/km – závisí na modelech a trzích), vyspělými bezpečnostními prvky (se systémem monitorování bezpečné vzdálenosti před vozidlem (FCW), varováním před vybočením z jízdního pruhu, adaptivním tempomatem atd.)
  • jízdním komfortem (nyní s dvouzónovou klimatizací atd.)
  • přidanou užitnou hodnotou (s elektricky ovládanými pátými dveřmi, plnohodnotnou třetí řadou sedadel, plochou podlahou nákladového prostoru atd.)
  • větším pohodlím (nyní s výškovým i podélným nastavením polohy volantu, systémem xenonových světlometů Super-HID „Wide Vision“ atd.).

Nová generace modelu Outlander, který se velikostí podobá současnému vozu, je odrazem jasného designérského zadání vytvořit v souladu se stylem typickým pro Mitsubishi konstrukčně a technologicky vyspělé vozidlo s masivním, bezpečným a jednoduchým vzhledem v kombinaci s výraznými a ladnými tvary.

Vysoký standard nabízí i interiér automobilu s velmi kvalitními použitými materiály (povrchy z měkkých plastů příjemné na dotek, stříbrné prvky interiéru, aplikace s černým lakem). Přístrojová deska byla navržena účelně pro lepší koncentraci řidiče stejně tak jako ergonomicky umístěné ovládací prvky na volantu a dobře čitelný displej palubního počítače s vysokým rozlišením.

V Evropě bude nový Outlander při uvedení nabízet dvě motorizace (s pohonem 2WD nebo 4WD): benzínový 2.0 MIVEC a čistý diesel 2.2 MIVEC (vlastní vznětový motor s označením 4N14 od společnosti Mitsubishi Motors Corporation). V závislosti na trhu, modelu, motoru a ostatních specifikacích bude k dispozici i systém Auto Stop & Go (systém automatického zastavení a nastartování motoru) a zcela nová 6stupňová automatická převodovka.

Součástí nového technického vybavení nového Outlandera bude také „systém ekologické jízdy“, který dokáže rozpoznat a informovat řidiče, že právě jede maximálně efektivně. Řidič si tedy může vybrat, zda uzpůsobí jízdu optimální spotřebě paliva. Systém bude dostupný v závislosti na modelu a trhu.

Po představení na letošním autosalonu v Ženevě bude zahájen prodej další generace Mitsubishi Outlander nejdříve v Rusku (léto), poté postupně v Evropě (pozdní léto), Japonsku, Oceánii a v Severní Americe.

Od roku 2013 bude v Evropě Outlander doplněn o plug-in hybridní pohon kombinující výhody elektrického a spalovacího motoru – půjde o plně integrované řešení, založené na technologii, kterou MMC využívá ve svých elektromobilech, a zároveň s využitím bohatých zkušeností MMC s pohonem všech čtyř kol. Outlander v podobě PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) zajistí delší dojezd s velmi nízkými emisemi CO2, podobně jako u konceptu MITSUBISHI PX-MiEV II (dojezd přes 800 km a emise CO2 pod 50 g / km).

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek