Chevrolet vyrobil poslední Corvette C6

Autor: Anina Russová - 4. 3. 2013


28. únor roku 2013 se rozhodně zapíše do historie automobilky GM. V továrně GM Bowling Green v Kentucky se totiž přesně v tento den vyrobily úplně poslední Corvette C6. Jenže nejspíš si toho nikdo moc nevšiml, protože celý svět upíná oči k chystané novince Corvette Stingray. Já se tomu ani nedivím, ale přeci jen bychom si mohli připomenout vůz, kterého se za celých devět let výroby prodalo více než 215 tisíc kusů a i v české republice se jich na srazech scházejí stovky.

Úplně poslední vyrobená Corvette C6 je bílá s motorem 427 cui, cca 7 litrů objemu z motoru V8. Je to kabriolet a už v tuto chvíli se jedná o sběratelský kousek. Při příležitosti posledního vyrobeného kusu této legendy, která například dělala i safety car při závodech Daytona 500, se sešlo asi 500 zaměstnanců firmy.

Výroba chystané Corvette C7 Stingray by se měla rozběhnout už během dvou týdnů. To znamená, že se továrna a všechny výrobní linky musí předělat tak, aby za 14 dní mohla být výroba spuštěna. První zákazníci si budou moci novou Corvette vyzvednout ze salonů nejspíše až koncem srpna letošního roku. I když jeden testovací kousek už to má za sebou

Do té doby si budou moci všichni zájemci o Corvette pořídit stávající model C6. Chevrolet potvrdil, že k 1. únoru bylo na skladech po celém světě zhruba 6 100 kusů odcházející generace. A to je přesně tolik, kolik by mělo uspokojit mlsné jazýčky zákazníků na příštích 5 měsíců. :)

-AR-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek