Chevrolet Nomad Wagon jako působivý Rat Rod – video

Autor: Pavel Srp - 28. 12. 2014


Tuning je fenoménem dnešní doby a je jedno, jakou má formu. Může jít o neviditelné zvyšování výkonu motoru nebo o změnu designu, případně kombinaci obojího. Vkus a um každého z úpravců pak ukáže, jestli byly vynaložené finanční prostředky a čas investovány vhodně či byly naopak „spláchnuty do záchodu“.

U nás se s podobnými úpravami, které vám chci ukázat v přiloženém videu, bohužel, setkáváme pouze na výstavách a i tak je tu jen pár kusů, které bychom spočítali na prstech jedné (maximálně dvou, ale víc určitě ne) ruky.

Tento Rat Rod vznikl na základech kombi Chevrolet Nomad Wagon z roku 1957. Z auta nezůstalo původního prakticky nic. Karoserie byla snížena a zkrácena, řidič i spolujezdec teď sedí na místě, kde bývala zadní sedadla a nastupuje se vyřízlou střechou. Také oken je v karoserii poskrovnu. Dokonce ani podlaha není bez díry, a tak nebude jízda v dešti pro cukříky. Kolem převodovky to dvonitř pěkně fouká…

A co technika? Rám upravila společnost ITW Hot Rods a pod kapotou je upravený motor Yeoman Racing Engines V8 o objemu 355 kubických palců, tedy 5,8 litru. A ten zvuk… Jak je vidět z videa, přímo z válců totiž vedou trubky bez jakýchokoliv tlumičů zvuku.

Pokud se vám to nelíbí, pak vězte, že tohle je ten správný americký tuning! Tohle auto dostalo minulý rok ocenění 2013 Rat Rod Build Off.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru