Chevrolet Express Van o výkonu 700 koní: přes týden pracant, o víkendu závoďák – video

Autor: Pavel Srp -   6. 2. 2015


Přes týden pracovní dodávka, o víkendu obávaný závoďák. To je ve zkratce život dodávky z přiloženého videa. Původně šlo o normální běžný Chevrolet Express Van pro devět lidí, ale protože její majitel je „velké zvíře“ ve společnosti AMS, jež se zabývá motorovými úpravami sportovních aut, sériová dlouho zůstat nemohla.

Důraz při úpravě byl ale kladen na fakt, aby navenek nebylo nic poznat. Zvenku tak stále jde o obyčejnou tmavou dodávku s jinými koly a decentními samolepkami AMS. Přes týden dokonce běžně rozváží zboží i nábytek, ale to jen zabíjí čas před víkendem, kdy se měni na sprintující bestii.

Vnitřnosti totiž zdaleka nejsou tak nenápadné jako exteriér. V autě je sice původní motor V8 5,3 litru, avšak nově je přeplňovaný velkým 72mm turbodmychadlem, které je doplněno o intercoolet Cummins, velké vstřiky, dvě palivové pumpy Aeromotive, regulátor tlaku paliva Fuelab, vstřikování methanolu a vody Devils Own, hlavy GM z motoru 317 cui (5,2 l V8) a tak dále. Úprav je na autě opravdu mnoho.

Díky tomu výkon poskočil na téměř neskutečných 700 koní, které se prostřednictvím nové a upravené automatické převodovky 4L80E přenášejí všechna čtyři kola. Čtvrt míle tak dokáže při hmotnosti tahle dodávka zajet za 12,49 sekundy a cílovou čáru protne rychlostí 108 mph (cca 174 km/h)! A to už je docela kalup…

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *