Chevrolet Bel Air Ringo Starra jde do aukce

Autor: Anina Russová - 17. 1. 2014


Poslední dobou se doslova roztrhl pytel s aukcemi velmi zajímavých klasických vozů, které vlastnila nějaká slavná osobnost. V nedávné době to byl například Chevy Impala, který vlastnil Kobe Bryant nebo třeba skvostné a jedinečné Ferrari Testarossa Convertible, které v reklamě řídil i Michael Jackson. Třetí do party není o nic méně zajímavý.

V pátek 7. února se v Paříži uskuteční velká dražba aukčního domu Artcurial Motorcars a hlavní hvězdou večera bude Chevrolet Bel Air z roku 1957. Ten by byl sám o sobě velkým tahákem, ale když prozradím, že jeho majitelem byl Ringo Starr, je vám asi jasné, že o tuhle aukci bude velký zájem a cena se vyšplhá.

Vůz na zakázku slavného člena skupiny Beatles postavil majitel společnosti Kustomizers, George Harris, a jeho rukama prošel nejspíše každý díl vozu. Od karoserie, která dostala ohnivé lakování, přes výfuky vedené po boční straně auta ve stylu modelu Corvette. Vše, co je hliníkové, je vyleštěno tak, že se v tom vidíte. Takhle má vypadat dobře odvedená práce!

Očekávaná cena za vůz by se podle aukčního domu měla pohybovat mezi 40 000 až 80 000 EUR, což je v přepočtu částka zhruba mezi jedním a dvěma miliony korun.

-AR-

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek