Chcete nějaké slušně zajeté auto? Astra za rozumnou cenu je k dispozici! + video

Autor: Jan Karlík -   23. 12. 2015


Kdo by neznal „auto za rozumnou cenu“... Top Gear si již tradičně vybírá vozy běžné produkce, které na jejich okruhu trápí různé celebrity a snaží se v rámci svého řidičského umu a krátkého tréninku zajet co nejlepší čas na kolo. Posledním takovým vozem byl Opel (Vauxhall) Astra a přesně ten můžete také koupit na internetovém aukčním portálu eBay.

A všichni víme jak nadstandardní péči tento vůz dostává, a že je s ním zacházeno jako v rukavičkách… :-D Červený hatchback nižší střední třídy do prodeje nabídla přímo automobilka Vauxhall Motors. Pokud se vám to zdá přitažené za vlasy, musíte vědět, že za celou touto aukcí se neschovává zviditelnění, ale dobrý skutek. Výtěžek z aukce bude věnován charitě BEN, která podporuje osoby spjaté s automobilovým průmyslem. Konec dražby je naplánován na 27. prosince, aktuálně činí nejvyšší nabídnutá částka činí £16 100, což je v přepočtu necelých 600 tisíc korun českých.

Vauxhall Motors zároveň uvádí, že Astra má z důvodu ochrany celebrit na okruhu nainstalovaný vnitřní bezpečnostní rám a také anatomické sedačky s pětibodovými pásy. Tudíž není schválena pro běžný provoz na veřejných komunikacích. Vítěz aukce jí tak může vystavovat a nebo pokračovat v jejím okruhovém životě :-) Jinak zde nejsou žádné úpravy.

Jedná se o standardní verzi s pravostranným řízením, která je poháněna benzinovou šestnáctistovkou o výkonu 85 kW. Součástí výbavy je mimo jiné navigace, 17″ litá kola, kožený volant nebo rádio se šesti reproduktory. Vauxhall Astra začal jezdit v roce 2013 a na svém kontě má aktuálně 4 700, téměř výhradně okruhových, kilometrů.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *