2021-volvo-modelova-rada-mild-hybrid

Chcete kombík nebo sedan od Volva? „Nemáme a už mít nebudeme,“ uslyší někteří zákazníci

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carthrottle.com - Foto: Volvo - 7. 8. 2023


Obliba SUV je zjevná nejen na statistikách prodejů nových aut, ale zejména na silnicích. I proto se britské zastoupení automobilky Volvo vyhodit z nabídky všechny modely sedan a kombi a prodávat právě už jen SUV.

Trend je jasný, zákazníci přesedají do vyšších aut, v nichž se cítí bezpečněji. „Klasické“ modely pak na prodejích ztrácejí. Volvo se tak ve Velké Británii rozhodlo, že je z nabídky vyřadí úplně. Pokud byste si tedy chtěli pořídit modely S60, V60, S90 a V90, budete muset vybírat z posledních skladových kusů. Do výroby si je na ostrovech už nezadáte. A to ani v outdoorových verzích Cross Country.

V nabídce švédského výrobce tak zůstaly pouze modely XC40, respektive jeho plně elektrická bateriová verze C40 Recharge, další elektromobily EX30 a EX90, a tradiční SUV v podobně nejprodávanějšího dnešního Volva XC60 a větší XC90.

V kontinentální Evropě v nabídce zůstávají nejen SUV, ale i běžné modely, ale je otázkou, jak dlouho to ještě bude. I tady se totiž SUV prodávají výrazně více a švédský výrobce se chce brzy začít orientovat hlavně na bateriové elektromobily. A právě sedany a kombíky elektrické verze nemají.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru