Chcete jezdit ve Ferrari Testarossa, ale nemáte peníze? Postavte si ji z kartonu! – foto + video

Autor: Anina Russová - 5. 11. 2013


Co se stane, když jste neskuteční fandové do italských supersportů, ale nemáte na ně? A co se stane, když jste ještě k tomu všemu umělec? Nebo se za něj alepsoň považujete? Na odpověď se můžete podívat v dnešní fotogalerii.

Francouzský umělec Benedetto Bufalino je velkým fanouškem ikonického Ferrari Testarossa, a protože na něj bohužel nemá dostatek financí, rozhodl se postavit si alespoň repliku. Vzhledem k tomu, že chtěl držet krok s dnešní dobou, které kralují polepy všeho druhu, udělal si takový obleček ve stylu Ferrari pro své auto.

Dostáváme se tedy k tomu, o čem jsme mluvili hned na začátku. Benedetto se totiž buď zbláznil a nebo svět pojmenuje slovem umělec asi kohokoliv. On totiž výsledek jeho práce dopadl tak nějak zvláštně…

Lepenkový převlek upřímně vypadá, jako kdyby ho dělali děti ve školce. Měli jsme tu už hodně replik, třeba poměrně zdařilé Ferrari Enzo, ale naopak i velmi amatérské jako Bugatti Veyron… Tohle „Ferrari“ se řadí k těm největším nesmyslům, jaké jsme kdy viděli. I když je pravda, že se dlouhé zimní večery kvapem blíží… :D

Na jednu stranu musím zase přiznat, že francouzského umělce tak nějak chápu. Ferrari Testarossa je klasika, která se nikdy neokouká. Vyrábělo se od roku 1984 do roku 1996 a poháněl ho motor V12 o objemu 4,9 litru, který produkoval neskutečnách 440 koní při 6750 otáčkách za minutu. Díky tomu mu zrychlení z 0 na 100 km/h trvá jen 5,1 sekundy.

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek