scaldarsi-motors-emperor-mercedes-maybach-tuning-Brabus-rocket-900- (5)

Pokud chcete se svým autem na ulici a silnici vyčnívat, musíte ho něčím ozvláštnit. A společnost Scaldarsi Motors to uměla parádně. Jen se podívejte do galerie. Nechalo by vás snad tohle chladným?

Tahle původně kanadská společnost už ale neexistuje, možná víme proč… Nejen, že její auta byla vážně výstřední, ale byla také extrémně drahá. Za auto, které si můžete prohlédnout níže, byste totiž v roce 2016, kdy vzniklo, zaplatili neskutečných 36 milionů korun! Na druhé straně je však potřeba uznat, že některé materiály, které byly k úpravě použity, jsou opravdu exkluzivní. Stejně tak výchozí model…

Jako základ totiž posloužil Mercedes-Maybach S 600 v úpravě Brabus Rocket 900. To znamená, že pod kapotou je motor V12 6.2 biturbo, který u Brabusu vyladili na 900 koní. Od Brabusu ale auto vypadalo moc obyčejně, takže mu ve Scaldarsi Motors výrazně upravili karoserii. K nepoznání! Auto dostalo úplně novou přední část s výraznou maskou chladiče. Původní jsou jen přední světlomety. Všimnout si lze i vytažených blatníků, které ukrývají velká a designově také velmi zajímavá kola.

Jenže to není vše. Kromě úplně nového laku jsou tu i zlaté doplňky. A nejde jen o nějakou fólii nebo lak, ale o opravdové zlato. Všechny prvky, které byly původně chromové, jsou nyní potažené opravdovým 24karátovým zlatem.

Kompletně přečalouněný je také interiér. Ten je ale o poznání méně odvážný. Na výběr bylo čalounění z kůží 24 druhů exotických zvířat a z 24 barevných odstínů. K tomu si mohl zájemce vybrat i ze 78 možností dřevěného dýhování.

Původně bylo v plánu 10 aut, ale kolik jich vzniklo, to nevíme. Plány měla společnost velké, kromě maybachů chtěla upravovat i Bentley, Rolls-Royce, ale také jachty nebo letadla.