Chateau Loučeň Concours d’Elegance už tento víkend!

Autor: Pavel Srp - 11. 5. 2012


Návštěvníci zámku Loučeň se budou moci díky soutěži automobilové elegance o následujícím víkendu vrátit do automobilových 20. a 30. let minulého století. Prestižní soutěže elegance se účastní také domácí značka ŠKODA: Odborná porota i široká veřejnost bude hodnotit klasické vozy ŠKODA Popular Monte Carlo a Laurin & Klement 110.

Jedinečná soutěž elegance na zámku Loučeň přivítá kolem 60 vozů mnoha světových značek. Chateau Loučeň Concours d’Elegance proběhne 12. a 13. května 2012 pod hlavičkou Mezinárodní federace historických vozidel FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens).

Eleganci 20. let připomene Laurin & Klement/ŠKODA, typ 110. Ačkoliv fúze se Škodovými závody znamenala v roce 1925 konec firmy Laurin & Klement, až do roku 1929 se na automobilech objevovala loga obě, což dokumentuje i tento krásně zrenovovaný vůz z roku 1925. Vůz typu 110 vznikl celkem ve 2985 exemplářích a pohání jej čtyřválec o objemu 1944 cm³ s výkonem 30 koní. Vůz s třírychlostní převodovkou dosahuje maximální rychlosti 85 km/h. Karoserie je smíšené konstrukce s dřevěným rámem a plechovými panely.

Druhým továrním vozem bude na zámku Loučeň Popular Sport Monte Carlo kupé z roku 1937 v černé barvě, který prošel renovací v dílnách ŠKODA Auto. Vůz s typovým označením 909 vznikl pouze v 72 exemplářích v letech 1935 až 1938. O pohon se stará čtyřdobý čtyřválec s rozvodem SV o objemu 1386 cm³, který přináší zadním kolům výkon 30 koní. To aerodynamické karoserii stačí k dosažení maximální rychlosti 110 km/h. Převodovka je třístupňová.

Eva Ticová, vedoucí restaurátorské dílny ŠKODA Auto Muzea, k tomu dodává: „Chateau Loučeň Concours d’Elegance je výstava špičkových klasických vozů, která má „Chateau Loučeň Concours d’Elegance je výstava špičkových klasických vozů, která má návštěvníky oslovit stylem a elegancí. Vybrali jsme vozy, které patří z hlediska designu k vrcholům 20. a 30. let.“

Vystavené vozy budou během následujícího víkendu soutěžit ve čtyřech kategoriích, pro nejlepší předválečný vůz, nejlepší poválečný vůz a nejlepší Ferrari. O vítězi ve čtvrté kategorii nerozhodne odborná porota ale veřejnost. Jde o diváckou „Cenu Uhlíka“ nazvanou po slavném českém karosáři Oldřichu Uhlíkovi.

Prestižní výstava vrátí návštěvníky i účastníky v čase do meziválečného období první republiky. Atmosféru a lehkost předválečné éry dotvoří dobové oblečení a stylová hudba několika swingových souborů. Pořadatelé očekávají, že Chateau Loučeň Concours d’Elegance přiláká dva až tří tisíce návštěvníků.

[nggallery id=790]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru