Cesta „Ampera e-Motion 2012“ dnes ráno odstartovala!

Autor: Pavel Srp - 24. 8. 2012


Dnes, v pátek 24.8.2012, po deváté hodině odstartoval z pražského dealerství BS Auto bílý elektromobil se systémem prodlužovače dojezdu E-REV Opel Ampera a na jeho počítadle začaly naskakovat první kilometry akce AMPERA e-MOTION 2012. Publicista a elektromobilní nadšenec Jakub Špaček chce s Amperou pod dohledem „rekordní“ pelhřimovské agentury Dobrý den ustanovit oficiální český rekord v disciplíně „počet kilometrů ujetých na jednu nádrž paliva“ a pokusí se překonat i neoficiální světový rekord v této disciplíně, který činí 2 617 km.

Předpokládaná délka celé trasy akce AMPERA e-MOTION 2012 činí přes 2600 km a Jakub Špaček se bude samozřejmě snažit maximálně využívat elektrický režim jízdy, tak, aby co nejvíce šetřil benzin v 35-litrové nádrži. Kromě agenturou Dobrý den zapečetěné nádrže bude regulérnost jízdy garantovat i GPS monitoring od společnosti gpsdozor.cz. Pozici Ampery, ujetou vzdálenost i aktuální rychlost je možné sledovat on-line.

Podle stylu jízdy a jízdních podmínek ujede Opel Ampera čistě jen na energii z akumulátorů 40 km až 80 km (Jakub Špaček si za příznivých podmínek troufá i na překonání hranice 100 km). Konstruktéři automobilky Opel zvolili tento akční rádius proto, že podle marketingových průzkumů 80 procent evropských řidičů neujede v pracovních dnech více než 60 km denně. Ampera je tedy ideálním vozem pro každodenní dojíždění do práce, ani vybité akumulátory ji však nezastaví: Po vyčerpání baterií se totiž samočinně spustí palubní generátor, poháněný malým spalovacím motorem, který dál dodává energii trakčnímu elektromotoru. Tento unikátní systém prodlužovače dojezdu E-REV je považován za nejnadějnější řešení elektromobility ve střednědobém časovém horizontu.

Jakub Špaček bude o průběhu rekordní jízdy reportovat též prostřednictvím facebookových stránek „Ampera-e-motion-2012“.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru