Tým českých novinářů s Hondou Civic Tourer 1.6 i-DTEC se připojil na cestě přes Moravu a Slezsko k týmu Real Fuel Challenge, usilující o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Identickou trasu zvládl se spotřebou, jen lehce převyšující 3 litry nafty na 100 km.

Honda usiluje o nový rekord v úspornosti paliva pro zápis do Guinessovy knihy rekordů GUINNESS WORLD RECORDS na 13 000 kilometrové trase napříč 24 sousedícími zeměmi EU. Tým tvořený inženýry Fergalem McGrathem a Julianem Warrenem z oddělení výzkumu a vývoje evropského výrobního závodu Honda v britském Swindonu společně s doprovodným vozidlem absolvovali 10. června část vytyčené cesty přes Moravu a Slezsko.

K tandemu vozů Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC se při této příležitosti kousek za polskými hranicemi připojila ještě posádka českých novinářů ve složení Michal Fokt a Marek Tomíšek se stejným, plně natankovaným vozem z flotily testovacích vozů Hondy Česká republika v červeném laku Passion Red.

Vůz Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC Lifestyle na 17“ pneumatikách Michelin Primacy HP ve standardním rozměru 225/45 R 17, nahuštěných v souladu s pokyny výrobce, poté následoval stejným tempem tým, usilující o zápis do Guinnessovy knihy rekordů na trase Ostrava – Olomouc – Brno – Lanžhot.

Na hranicích tým Hondy pokračoval na Kůty, zatímco česká posádka Civicu Tourer se otočila směrem na Brno a na první čerpací stanici po 241,7 km cestě doplnila 7,43 l nafty, což znamená, že vůz cestu zvládl s vynikající spotřebou 3,07 l nafty na 100 km. Tým Real Fuel Challenge byl na své dosavadní cestě ještě úspěšnější, důležitý je však celkový výsledek, jenž bude oznámen až po ukončení jízdy. Honda Civic Tourer ovšem již tak naznačila potenciál výkonného a úsporného motoru 1.6 i-DTEC, jenž disponuje výkonem 88 kW a točivým momentem 300 Nm.