Podpatky_na_plynu-rallye_dakar

Česká dámská posádka Podpatky na plynu nakonec na Rallye Dakar 2023 neodjede

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Podpatky na plynu -  22. 11. 2022


Avizovaný start historicky první ryze dámské amatérské posádky Rallye Dakar 2023 se odkládá. Tým ‚Podpatky na plynu‘ ve složení Lenka Hlavatá a Gabriela Budínová přehodnocuje plány.

Až se v následujících dnech zveřejní startovní čísla posádek kategorie T4 Dakar Rally 2023, tým Podpatky na plynu mezi nimi nenajdete. I přesto, že se „holky z kanclu“ celý rok poctivě připravovaly a pilně trénovaly, na poslední chvíli musely své plány přehodnotit. „Ať už se jedná o soukromé plány, podnikání nebo jakýkoli projekt, k cílevědomosti a tvrdé práci vždycky potřebujete také kapku štěstí. A ta naše kapka štěstí byla letos jinde zapotřebí víc,“ informovala Lenka Hlavatá, pilotka a manažerka týmu, a především také výkonná ředitelka české poradenské skupiny HPCG.

„Do poslední chvíle jsme věřily, že se náš sen podaří naplnit. Doslova v poslední minutě jsme se spolu s Gábi ale rozhodly aktuální ročník Dakar Rally neabsolvovat,“ vysvětlila Hlavatá. Nebyl by to podle ní ani dobrý signál: „Příklad, který chceme dávat, je především o poctivém a zodpovědném přístupu. Plnění snů má přinášet radost, ne že se bude dít ‚za každou cenu‘, na úkor něčeho nebo někoho jiného.“ Jedním z klíčových faktorů rozhodnutí byl rozpočet, který se podařilo naplnit většinově, ale ne ze 100 %. „Znamenalo by to slevit z kvality zážitku pro naše fanoušky a partnery, což jsme nechtěly,“ dodala Hlavatá.

Rozhodnutí nebylo jednoduché. Čím víc holky z kanclu trénovaly, tím víc si věřily, že samotný závod úspěšně zvládnou. „Už nás ovíval horký pouštní Samum, ale rozum a zodpovědnost tentokrát zvítězily. Neznamená to ovšem, že se našeho snu vzdáváme,“ zhodnotila navigátorka Gabriela Budínová s tím, že všechno zlé je pro něco dobré.

„Evidentně je důležité k message našeho projektu ‚Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i udělat‘ v tuto chvíli doplnit: Nebojte se neúspěchu a nevzdávejte se hned, když něco nevyjde podle vašich představ. Poprvé nás v roce 2020 zastavil covid, podruhé letos válka a její důsledky. Tak snad do třetice všeho dobrého,“ uzavřela Hlavatá.

V tréninku tak Podpatky na plynu pokračují dál, i když Dakar Rally 2023 odjede posádka maximálně na závodnímu simulátoru: „Na startu té skutečné nejnáročnější rally světa pak budeme jenom lépe připravené zdolat ho s úsměvem a s ještě větší radostí. Bohatší o dvojnásobnou dávku zkušeností a zážitků, neb i cesta je cíl…“

Tým Podpatky na plynu děkuje za podporu všem svým fanouškům a partnerům, kteří v poslání projektu věří.

Štítky: , , , , , ,

12 názorů na “Česká dámská posádka Podpatky na plynu nakonec na Rallye Dakar 2023 neodjede”

 1. Je ostuda že se i ženy věnují takové buranské enviromentálně škodlivé aktivitě jako je vožení si zadků v bugyně, při čemž vyrábí smrad,kravál, jedovaté splodiny..

  1. Překvapuje mne, že člověk co nosí stejné jméno jako já může mít tak omezené názory a ještě s agresivním podtextem!

  1. Ano, vyhrála, ale ne v buggy, ale v Mitsubishi Pajero, Její předchozí výsledky na motocyklech jsou zajímavější.

 2. Dovolím si připomínku , jsou věci které ženy nedalaji a i kdyby je dělali tak nebudou nikdy tak dobří jako muži stejně tak jako muži nedokážou některé činnosti tak dobře jako některé pilné ženy . Zkrátka ženský na Dakar kako posadka nepatří , nemaj tam co dělat , vůbec neví co to je a z obrazovek a tréninku je to možná láká ake realita je jiná , akorát si koledují o úraz a zbytečně zvyšujú nebezpečí a nutnosti zásahu záchranného týmu . Stejně jako muž nebude nikdy rozumět kosmetice tak ženska motorům . Je dobré že se neúčastní v zájmu jejich bezpečnosti , a budú úprimný , kdyby už se tam dotrmácely ty dvě ženský tak daj 3-4 etapy a vypadnou , chtěl bych je vidět jak si povolí šrouby na kole až budou mít defekt , akorát budou škemrat a zdržovať ostatní aby jim pomohli . Dakar je hodně o pomoci ale pomoc je namístě pokud vlastní posádka nestačí na svůj problém a ne proto že nemá fyzičku , žena nebude mít nikdy takovou kondici jako chlap takže tak za mě , jaké jsou další názory ?

  1. Dobrý den, máte velice předpotopní názory. Nevím proč by tento tým měl skončit ve 4 etapě. Gabriela má za sebou již 2 dakary a silk way rallye a to v podle mě nejnáročnější kategorii – motorce. Tam je člověk odkázán pouze sám na sebe. Tak že nevidím důvod proč by to tyto ženy nezvládly. Měj te se pěkně

  2. Takový názor může mít jen …. Jsou napriklad posádky jako je Juta Klein Schmidt která Dakar vyhrála, potom aktuálně třeba Laia Sainz která v motorkách poráží 90% chlapů. A znám spustí holek co by se ti na okruhu vysmáli a autu rozumí jak možná 10% chlapů. Protože si dokážou opravit úplně všechno a podle vašich keců určitě víc než vy…

  3. Ty si radši běž stoupnout k plotně ty fyzičko🤣 kde jaká ženská by si s tebou vytřela svůj zadeček🤣🤣🤣

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *