Cena Paula-Pietsche: další ocenění pro Peugeot 3008 HYbrid4

Autor: Pavel Srp - 26. 1. 2012


Peugeot 3008 HYbrid4 získal řadu ocenění již v roce 2011 a nově byl vyznamenán i v Německu. Několik týdnů před oficiálním uvedením na trh dostává první sériově vyráběný plně hybridní diesel na světě cenu Paula-Pietsche, udělovanou německým vydavatelstvím Motor Presse.

Cena Paula-Pietsche – automobilového závodníka a spoluzakladatele vydavatelství Motor Presse – je udělována od roku 1989 v rámci prestižních cen roku Besten Autos, iniciovaných německým časopisem Auto motor und sport.

Každoročně je tímto oceněním vyznamenána technologie nebo vůz, který zásadním způsobem přispěje k rozvoji automobilu, a to zejména s ohledem na snižování jeho ekologické stopy.

Porota složená z novinářů časopisu Auto motor und sport, mediálních partnerů z automobilové oblasti a skupiny expertů udělila cenu Paula-Pietsche 2012 modelu 3008 HYbrid4, prvnímu plně hybridnímu dieselu na světě, který se bude vyrábět sériově.

Model Peugeot 3008 HYbrid4 dosahuje zlomových environmentálních charakteristik a současně zaručuje jedinečné jízdní potěšení. Spojení dieselového motoru 2.0 HDi FAP 163 k, který pohání přední kola, a elektrického motoru o výkonu 37 k pro pohon zadní nápravy umožňuje nabídnout řidiči nové pocity a zážitky z řízení vozu: pohon všech kol, maximální kumulovaný výkon 200 k, režim ZEV (nulové emise) a průměrnou spotřebu paliva od 3,8 l/100 km (99 g CO2/km), tedy o 35 % méně v porovnání s klasickým spalovacím motorem.

Všestrannou využitelnost hybridní technologie HYbrid4 potvrdí Peugeot na jaře uvedením dalších modelů, které budou tímto hybridním dieselovým motorem poháněny: modelu 508 RXH a sedanu 508.

V roce 2011 byl Peugeot 3008 HYbrid4 oceněn ve Francii, Velké Británii, Itálii a v Rakousku. V Německu získal cenu Öko Globe a Prix Environnement od Goldenes Lenkrad.

Cenu Paula-Pietsche získal Peugeot již podruhé v  historii: v roce 2000 ji převzal za technologii filtru pevných částic FAP, který byl ve světové premiéře uveden spolu s modelem Peugeot 607.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru