Celníci se zaměřili na nepoctivé řidiče. Celkem rozdali pokuty za 100 000 Kč

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Celní správa - 1. 7. 2022


Někteří řidiči s nástupem elektronických dálničních známek získali pocit, že jejich kontrola je složitější. A tak na dálnice vyjíždí bez známek. Jak ale ukazuje nedávná akce středočeských celníků, je tato představa zcela mylná.

Celníci vyrazili na kontrolu známek ve čtvrtek 23.5. na dálnici D4vedoucí z Prahy do Písku. A během jednoho jediného dne zkontrolovali celkem 62 řidičů, přičemž 49 z nich dostalo blokovou pokutu v průměrné výši 2 000 Kč.  Celníci na místě uložili pokuty za 101 000 Kč.

„Díky databázi dlužníků pak středočeští celníci během této kontrolní akce odhalili také 5 řidičů, kteří měli dluh vůči státu a na těchto nedoplatcích bylo vybráno téměř 17 000 Kč. Všichni řidiči byli ochotni dluh uhradit okamžitě, proto nemuselo dojít k odebrání registrační značky. Ve dvou případech se jednalo o řidiče, kteří měli vyslovený zákaz řízení vozidla, a přesto usedli za volant. Oba tyto případy byly následně předány Policii ČR k dalšímu řízení,“ popsala tisková mluvčí celníků Yvona Matějková.

Jen za letošní červen celníci udělali 254 podobných kontrol, při kterých rozdali pokuty za 430 000 Kč.  „I přes to, že průměrná pokuta přesahuje částku 1 600 Kč, stále se najde mnoho těch, kteří uhrazené časové zpoplatnění nemají,“ dodala Matějková.