Singapur nezvládá nápor nových automobilů a ty tak budou zakázány. Oznámil to místní úřad pozemní dopravy (LTA), který tak chce předejít rychlému zhoršování kvality života i životního prostředí na svém území. To se rozkládá na asi 720 kilometrech čtverečních a žije na něm 5,6 milionu obyvatel. Na asi 12 % celého území jsou silnice, na kterých se v loňském roce pohybovalo cca 600 tisíc automobilů.

Podle nového rozhodnutí LTA by se toto číslo úderem příštího února už nemělo nijak zvyšovat. Případné zrušení regulace plánuje úřad až na rok 2020, ale jde jen o odhad. Je také možné, že toto nařízení zůstane v platnosti ještě déle.

Podle úřadů extrémně narůstá počet nových majitelů aut, ale zároveň se jaksi nedostává pozemků. Kombinace těchto dvou faktorů pak způsobuje zhoršenou kvalitu městského způsobu života, čemuž chce úřad předejít. V regulaci LTA pomáhá i samotný stát, který vlastnictví automobilů velmi přísně kontroluje. Auta jsou v Singapuru velmi drahá, a navíc je na ně uvalena vysoká daň. Ani to ale zjevně nefunguje, a proto takové drsné opatření. Je ale možné, že se jím nechají inspirovat i jiné státy a velká města. Problém s narůstajícím počtem automobilů trápí totiž takřka celý svět. A jednou se to prostě musí zastavit.