CCG Automotive Dodge Challenger SRT8

Autor: Pavel Srp - 7. 5. 2012


Němečtí specialisté na převleky automobilů pomocí fólie se rozhodli, že vytvoří vlastní showcar, za který si vybrali Dodge Challenger SRT8. Upravili jak vzhled, tak zapracovali i na výkonu.

Začněme vzhledem, protože ten je, jak to říci a neurazit… Asi zvláštní. Dveře ve stylu Lamborghini se zdály být již minulostí, ale asi tomu tak není. Jak jinak si vysvětlit, že byly na Challenger instalovány. Nahradit toto extempore se snaží (a docela jim to jde) použitá kola Asanti, jež jsou obuta do pneumatik Pirelli Scorpion Zero. Aby auto bylo ovladatelnější, přece jen jde o „ameriku“, byl namontován sportovní snížený podvozek KW.

Karoserii překryla zelená fólie s bílými Viper pruhy na kapotě, střeše a dveřích. Po otevření dveří na nás místo původních levných plastů vykoukne Alcantara a doplňky z černé kůže prošívané červenou nití. Když vás omrzí zvuk motoru, zapnete si rádio a necháte si do uší pouštět libozvučné tóny díky reproduktorům a subwooferu Kicker.

A teď to zajímavější: Performance úpravy. Úpravy pohonného ústrojí má na svědomí společnost Monschau, který zvětšil objem z původních 6,1 litru na rovnch 7 litrů. Nevíme ale, jak se postavit k tomu, že v rámci úpravy byl Dodge přestavěn pro spalování LPG. Výkon se po úpravách zvýšil ze sériových 425 koní na 600 koní.

[nggallery id=772]

-PS-

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru