Caterham Superlight Twenty: limitovaná edice má 135 koní a váží půl tuny – foto

Autor: Jan Karlík -   22. 9. 2015


Limitovaná edice s názvem Caterham Superlight Twenty vznikne v pouhých dvaceti kusech a je tu jako pocta Caterhamu Superlight vyráběnému od roku 1996. Za dobu osmileté existence tohoto modelu vzniklo 196 exemplářů, které jsou typické hojnou mírou doplňků z uhlíkových vláken a ještě větším důrazem na nízkou hmotnost.

Limitovanou edicí Superlight Twenty automobilka slaví dvacetileté výročí od vzniku původního lehkého Caterhamu. Pod kapotou má motor Ford Sigma o objemu 1,6 litru a výkonu 135 koní. Maximální točivý moment má hodnotu 165 Nm. Ano, to nejsou úplně oslnivé hodnoty, ale Caterham nikdy nebyl o dechberoucím výkonu. Superlight Twenty váží totiž pouhých 498 kilogramů a hlavně díky tomu dokáže z 0 na 96 km/h zrychlit za 4,9 sekundy. Jestli se v tomto případě dá vůbec mluvit o desginu, hliníková karoserie má sympatickou kombinaci. Žádná barva, žádný lak, jenom hliník a karbon. Radost pohledět. Karbonem hýří také palubní deska a interiér vozu. Z tohoto materiálu je vyroben také miniaturní větrný štítek, který do určité míry řeší absenci čelního skla. V tomto případě je stejně přilba téměř podmínkou.

A samozřejmě, jaká by to bylo limitovaná edice bez pořádného označení. Kromě názvu můžete označení „twenty“ nalézt také na řadící páce, skořepinových sedadlech, speciálních plaketkách a na karoserii. Caterham si za tuto limitovanou edici řekne 29 995 liber (cca 1,1 milionu Kč). Sympatická je také možnost si vůz zkompletovat svépomocí. V tu chvíli zaplatíte o 3 000 liber méně. A jaké je vaše vysněné svezení pro okruhové dny?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *