V rámci oslav šedesátého výročí originálního roadsteru Lotus Seven představil Caterham model Seven SuperSprint. Šlo o limitovanou edici, která se vyprodala během pouhých sedmi hodin.

Už jen samotný název auta prozrazuje, že jde o něco speciálního, protože Caterham přestal slovní názvy modelů používat v roce 2015. tehdy je začal nazývat číselným označením. Koupit jste si tak mohli základní verzi 160, kterou doplnily verze 270, 310, 360, 420 až po vrcholné 620. Nad tím se ještě začátkem loňského roku usadily modely 620R, později 620S a loni na podzim také Seven Sprint.

Model oslavující 60leté výročí Seven SuperSprint pojmenovali v Caterhamu podle loňského Sprintu. To byl až do této chvíle nejrychleji vyprodaný model. Všech 60 kusů limitované série se tehdy vyprodalo za týden. To je ale ve srovnání se sedmi hodinami modelu Seven SuperSprint ukrutně dlouhá doba…

Přečtěte si také:  Legendy 125 let Škoda: ŠKODA POPULAR Monte Carlo byl elegán se soutěžní DNA

60leté výročí neoslavuje novinka jen tak, vrací se do doby prvního Lotusu také designem. Základem se stává nejnižší model Caterham Seven 160. Stylem se vrací do šedesátých let minulého století. Vzhledově původní modely připomíná zejména mřížka masky chladiče, přední blatníky, 14palcové bílé plechové disky a nebo nízké štítky Brooklands, které nahrazují čelní sklo.

Caterham Seven SuperSprint může být vyveden v jednom ze šesti laků. Ty svá jména nesou po závodních okruzích: Aintree (Tmavá zeleň s oranžovou přídí), Hockenheim (Stříbrná s červenou přídí), Imola (Červená s bílou přídí), Watkins Glen (Bílá se závodními pruhy Gulf), Dijon (Modrá Navy s bílou přídí) a Zandvoort (Světlá zelená s černými doplňky). Silueta okruhu je pak vyvedena pod levým zadním světlem.

V interiéru řidiče přivítá dřevěný volant a kůži čalouněná sedadla. Na výběr je verze pro jednoho a nebo pro dva pasažéry. Vůz je upraven pro nasazení na závodních okruzích, ale dostal také homologaci pro běžný silniční provoz. 

Cena Caterhamu Seven SuperSprint začíná na 29 995 britských librách, což je v přepočtu přibližně 865 tisíc korun. Polovina vozů je určena pro britské ostrovy, zbytek pak pro zbytek Evropy. Model bude vyroben opět v pouhých 60 kusech. Caterham ale stále vybírá zálohy a podepisuje nové kupní smlouvy. To pro případ, pokud by si některý z již jistých 60 kupců své rozhodnutí nakonec přeci jen rozmyslel…