Caterham rozšiřuje své portfolio a nabízí novou verzi legendárního modelu Seven. Novinka nese název 310 a vychází z modelu 270. Sama automobilka Seven 310 prezentuje jako model, který nabídne vynikající kompromis mezi výkonem a jízdními vlastnostmi. Co všechno je nového?

Caterham Seven 310 7

Původní plán nebyl postavit zcela svébytný model. Caterham plánoval balíček úprav a novinek pro model 270, nicméně změny byly prý tak markantní, že nakonec přišla verze 310 jako samostatný model v nabídce automobilky. Stejně jako v případě staršího Seven 270 používá také verze 310 motor od Fordu. Konkrétně jde o typ Sigma o objemu 1,6 litru. Novinka má však zcela přepracované vačkové hřídele a upravenou řídicí jednotku. Tyto úpravy vedou k navýšení výkonu o necelých dvacet koní. Nový Seven 310 tak nabízí maximální výkon 154 koní (113 kW). Tato verze vyjíždí na 14″ kolech s pneumatikami o rozměru 185/60 R14 a zvládne akceleraci z 0 na 96 km/h za 4,9 s a dosahuje maximální rychlosti 204 km/h.

Stejně jako u ostatních modelů značky jsou k dispozici dva příplatkové pakety, které nesou označení S a R. Pod písmenem S se ukrývají například tlumiče s nastavením pro silniční provoz, kompletní čalounění interiéru, čelní sklo, dveře i střechu, černou kůží čalouněná sedadla, volant Momo a topení. Tedy taková civilnější verze. Paket R je naopak zaměřen na okruhové nadšence. Tomu také odpovídají 15″ kola, výkonnější brzdový systém, samosvorný diferenciál, karbonová palubní deska a kompozitová sedadla se čtyřbodovými bezpečnostními pásy.

Ti z vás, kteří se po přečtení hodnoty maximálního výkonu, začali mračit, by neměli neměli zapomínat na to, o jaké muší váze se tu bavíme. Bez řidiče i s náplněmi totiž Caterham váží lehce přes 500 kg! Cenovka verze 310 byla nastavena na £ 25 000 (cca 800 000 Kč). Důležitá zpráva pro majitele staršího provedení 270. Caterham na ně nezapomíná a nabízí u této verze za příplatek £ 1 500 provedení stejných úprav. Caterham Seven 310 přináší také novinku v příplatkové výbavě. FullLED světlomety svítí pomocí diod jak pro tlumená, tak dálková světla.