Rekordy dnes můžete stanovit v natolik zajímavých činnostech, že by vás to možná často snad ani nenapadlo. Britové nyní stanovili také velmi zajímavý rekord: během pouhé jedné minuty vykroužili hned 19 “donutů”.

K tomuto účelu se spojil Caterham a Sir Christopher Andrew Hoy a vzali si k tomu malý, lehký, ale pořádně zábavný roadster Caterham Seven 620R. Mimochodem, také vám to spojení přijde zvláštní? Vždyť Sir Chris Hoy je bývalý britský reprezentant v dráhové cyklistice. Ovšem je to nejúspěšnější britský sportovec a nejúspěšnější cyklista v olympijské historii. Vybojoval totiž šest zlatých medailí!

Pokus o rekord uspořádal Caterham v rámci velmi stylových oslav 60. výročí modelu Seven. A víte, kolik má minuta sekund? V 60 sekundách tak Chris Hoy zvládl za volantem Caterhamu jeden “donut” přibližně za tři sekundy!

Nebylo to vůbec jednoduché, ale za volantem toho správného auta to jde hned lépe. Caterham Seven 620R pohání přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec Ford Duratec s výkonem 231 kW/314 koní. Díky hmotnosti, pohonu zadních kol se samosvorným diferenciálem a sportovními pneumatikami Avon ZZS však není problém zadní kola protočit na počkání…