carolina

Carolina: Konečně holka, která rozumí autům

Autor: Komerční sdělení - 2. 2. 2018


Nechci tady urážet ženy a tvrdit o nich plošně, že jsou špatné řidičky. Mnohé řídí lépe než kdejací muži a ještě lépe se v autech vyznají. Nedávno jsem měl ale čest poznat jednu, která je poněkud extrém. O vašem autě vám poví i to, co sami nevíte. Jmenuje se Carolina a jde o mobilní aplikaci od firmy Cebia.

O firmě Cebia jste možná již slyšeli. Ve velké míře se snaží přinést osvětu mezi řidiče, kteří si kupují ojetá auta, aby neprohloupili. Nabízí prověřování vozů podle VIN kódu a také radí, jak poznáte levně vykoupené auto upravené tak, aby jej prodejce mohl nabízet draze. Všechny tyto informace můžete mít díky Carolině ve svém mobilu. A navíc umí ještě pár dalších užitečných věcí.

Mějte své auto v mobilu

Hlavním účelem Caroliny je starat se o váš vůz a všechno, co s ním souvisí. Když si do ní zadáte VIN kód svého auta, hned vám zobrazí jeho cenu a také předpokládanou hodnotu na příští tři roky, abyste si mohli zhruba naplánovat, kdy bude vhodné váš vůz vyměnit. Stejně tak je možné zadat VIN kód vozu, jejž si chystáte pořídit, abyste se přesvědčili, zda si prodejce cenu příliš nenadsadil.

Velmi užitečnou funkcí jsou také upozornění na dobu vypršení platnosti řidičského průkazu nebo technické kontroly. Už nikdy víc nebudete muset přemýšlet, kdy máte jít koupit dálniční známku, jak starou lékárničku v autě máte či kdy vás čeká další STK kontrola. Aplikace Carolina vám vše zahlásí.

Nejvíc se mi líbí palubka a skvělé tipy

Výše jsou popsané hlavní funkce Caroliny, ovšem mně se hodně líbí ještě jiné její schopnosti. V aplikaci najdete záložku „palubka“, kde se pravidelně zobrazují různá upozornění a zajímavé články z několika motoristických webů. Když mám volnou chvilku, podívám se sem, co je v automobilovém světě nového. Pak se mi ještě líbí záložka „tipy“. Tam objevíte třeba rady, kde najít nejbližší benzínku či co dělat při nehodě. Praktické mi přijdou rovněž údaje o maximálních povolených rychlostech a silničních pravidlech v zahraničí.

Carolina vám umožní získat 1 prověření historie vozu zdarma, další budete muset platit, ale získáte na něj slevu. Většina lidí si ale pořizuje nové auto jen jednou za pár let, a jelikož nejde zrovna o levnou investici, věnovat pár korun Carolině výměnou za přínosné informace se opravdu vyplatí. A veškeré ostatní funkce aplikace vč. ocenění vozu jsou zdarma.

Za mě jde o parádní aplikaci, která by rozhodně neměla chybět ve výbavě žádného motoristy. K dispozici je pro iOS i Android, více informací a odkaz ke stažení najdete na www.carolina.cz.

carolina app cebia

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru