Carlsson CS50 Versailles: přehlídka zlata a luxusu pro čínský trh

Autor: Anina Russová -   3. 3. 2014


Kdo z vás byl na zámku Versailles, už tuší, proč má tenhle Mercedes-Benz třídy S upravený od německé tuningové společnosti Carlsson právě „druhé jméno“ po tomto zámku… Kdo nebyl, ten se musí spokojit se stručným vysvětlením. Zámek ve Versailles překypuje krásou, honosností a luxusem – hlavně zlatem. Ludvík XIV., který zámek nechal vystavět, totiž zlato miloval, a i proto se mu přezdívalo „Král slunce“. V zámku je zlaté (nebo alespoň pozlacené) takřka vše, od zrcadel, schodišť, nábytku až třeba po nádobí.

Právě proto se německý specialista na vozy Mercedes-Benz, Carlsson, odkázal na Versailles s novým projektem postaveným na základech Mercedesu-Benz třídy S. Carlsson tuhle opulentní zlatou nádheru oficiálně představí v těchto dnech na autosalonu v Ženevě. Celkem prý vyrobí maximálně 25 pozlacených kusů. Ano, opravdu pozlacených. Ano, opravdovým zlatem! Tentokrát nejde o žádný polep fólií nebo o zručnou práci lakýrníka. Na voze jsou k vidění opravdu malé plátky zlata, které se více než 300 hodin nanášely ručně jeden po druhým. Celkem jde o zhruba tisíc jednotlivých zlatých plátků, které jsou nejen po celém obvodu auta, ale také na masce chladiče, mřížce v předním nárazníku nebo v ozdobné liště v zadním difuzoru.

Ani uvnitř se zlatem nešetřilo. Pozlacené je skoro vše včetně různých lišt, ovladačů nebo malého loga na sedačkách vozu. Carlsson chce tímto projektem vzdát hold památce Ludvíka XIV. a francouzskému šlechtickému stylu života.

Myslím, že mise je beze zbytku splněna. Carlsson CS50 Versailles, jak zní oficiální jméno vozu, bude vyroben v přísně omezené sérii maximálně 25 vozů a určen bude výhradně pro Čínu. I když by se mi něco takového hodilo spíše do zbohatlické části Ruska nebo Arabských Emirátů, zjevně se v Číně se najde dost těch, kteří jsou ochotni za ručně nanášené zlato na Mercedesu zaplatit částku 395 000 EUR, v přepočtu tedy necelých 11 milionů Kč…

-AR-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *