Co si budeme povídat, interiér Škody Fabia, obzvláště pak v nejnižší výbavě, nestojí za moc. Spousta plastu a laciných materiálů díru do světa udělat nemohou. Nedávno jsme testovali Fabii ve verzi Monte Carlo, a tam už to bylo mnohem lepší. Ale to, co s interiérem Fabie předvedli v Carlex Design, je ještě o mnoho stupňů výše.

Použili totiž tu nejjemnější hovězí kůži a potáhli s ní prakticky vše. Nově tak kožený kabát nesou sportovní sedačky, volant, řadicí páka, středová konzole, výplně dveří i celá palubní deska. Vše dostalo kontrastní červené prošívání, které interiér úžasně rozsvítilo. Překvapivě ale nechali v sériovém provedení dekor interiéru provedení v klavírové černé. Pokud by sáhli po motivu dřeva, jistě by cena vyskočila ještě o fous výš.

Celý tento projekt je nazván Birdman a byl navržen i vyroben na přání konkrétního zákazníka. Celkem by nás zajímalo, jak je k tomu vyladěný exteriér auta, jistě to bude stát za to. Majitel neprozradil, kolik za tuto exkluzivní úpravu dal, ale jistě to bude mnohem více, než je cena samotné Fabie.