Cadillac představil na autosalonu v Los Angeles poměrně zásadní model, ostrou verzi ATS-V navíc ve dvou provedeních. A jak už bývá u modelů V zvykem, s pořádnou porcí výkonu.

Cadillac celkem logicky naplánoval premiéru tohoto vozu na severoamerickou autoshow, kde se ukázala verze sedan spolu s karosářskou variantou kupé.

Jedná se o nejostřejší verzi modelu ATS, která už z venku leccos naznačuje pomocí aerodynamických doplňků a prvků z karbonu. A nejedná se o nějakou hru na oko. V útrobách modelu ATS-V se totiž schovává vidlicový šestiválec se dvěma turbodmychadly, který dává 455 koní a 603 Nm! Početné stádo mají na starosti pouze zadní kola a manuální šestistupňová či automatická osmistupňová převodovka.

Ano, taky jsme čekali osmiválec… Nicméně i díky použitému šestiválci se srovnání s bavorskou M3 (431 koní) stává více a více aktuální. Zažité klišé, že americké vozy umí jezdit jen rovně bylo v dnešní době také už několikrát vyvráceno. Bude to zajímavý souboj.

Vysoký výkon umožní Cadillacu ATS-V zrychlit z 0–100 km/h za 3,9 sekundy a rozjet se až na 297 km/h (M3 má omezovač na 250, případně 265 km/h, pokud si jej necháte odblokovat). K čemu by však byl vysoký výkon bez pořádného podvozku. Mezi zadními koly proto najdeme elektronicky řízený samosvorný diferenciál, tlumení mají na starosti magnetické tlumiče a řádné zastavení tohoto kolosu mají na starost brzdy Brembo. Začínáme tajně doufat, aby se tohle individuum dostalo také na evropské silnice…