Adam Lacko v neděli na belgickém okruhu zaznamenal jedno třetí a sedmé místo. V průběžném hodnocení upevnil své postavení na druhé pozici před aktuálně třetím Albacetem. Oly Janes vyrovnal svůj nejlepší výsledek z Mostu, když dojel dvakrát devátý. V hodnocení týmů drží Buggyra i nadále třetí příčku!

Super pole

Adam Lacko si v nedělním kvalifikaci zajistil start ze druhé řady. „První kolo se mi moc nepovedlo. Ve druhém už se mi sice podařilo čas vylepšit, ale na lepší, než druhou řadu to dnes nebylo. Budu muset o to víc zabojovat v závodě,“ komentoval svůj výkon druhý muž průběžného pořadí.

Oly Janes se podruhé v sezoně kvalifikoval i do druhé části měřeného tréninku, kde zajel desátý nejrychlejší čas. „Mám velkou radost z postupu do super pole. Zajet zde čas pod dvě minuty je super, těším se na závod,“ konstatoval dobře naladěný britský pilot.

Třetí závod

Úřadující evropský šampion přidal další pohár do své sbírky, když dojel třetí. „Na startu se tam protlačil Sasha, takže mi nic moc nezbývalo, ale nevydržel tlak a postupně se nám ho podařilo s Antoniem předjet. Soubojem jsem ale hodně ztratil a lepší, než třetí místo z toho dnes přes veškeré vynaložené úsilí nebylo. Z bedny mám radost,“ líčil Adam po konci závodu.

Další podařenou pohárovou jízdu zažil Oly Janes, když dojel na desátém místě a zvítězil v hodnocení nováčků. „Jsem nadšený. Na tak těžkém okruhu vyhrát v Grammer cupu a znovu bodovat je pro mě obrovský úspěch,“ řekl, který se hodinu po závodě posunul na konečnou devátou pozici, když byl třiceti vteřinami penalizován Kiss.

Čtvrtý závod

Poslední závod víkendu nevyšel Adamovi Lackovi podle jeho představ, když dojel na sedmé pozici. „Byl to takový zvláštní závod. Na startu toho nešlo moc udělat. Pak se mě tam dost nevybíravě pokoušel předjet Kiss, nakonec mě natlačil až na zeď, takže jsem se ocitl na sedmém místě. Víc jsem z toho pak již nevymáčkl.“

Třetí muž průběžného pořadí Grammer Cupu dokončil čtvrtý závod jako devátý a druhý v kategorii nováčků. Připsal si tak další dva body do průběžného hodnocení. „Velmi hektický závod. Po startu jsem se propadl až na 14 místo, a nakonec jsem se dokázal probojovat na devátou pozici. Druhé místo v nováčcích je taky super. Ze Zolderu odjíždím spokojený,“ uzavřel své účinkování v Belgii Oly.