Buggyra je opět silnější! Dakar 2016 znamená novou etapu

Autor: Tisková zpráva - 15. 11. 2015


Český tým Buggyra na svůj třetí start v nejslavnější a nejnáročnější rallye světa opět posílil. Vedle Tatry 815 Fat Boy Martina Kolomého pojede Dakar 2016 s mladším bratříčkem, Tatrou Phoenix, Jaroslav Valtr. Tím ale seznam závodníků nekončí. Buggyra tak výrazně přispěla k pátému místu České republiky v žebříčku účastnících se zemí 38. ročníku rally Dakar.

15-11-14_most_2

Aliance není řešením

Přesně před dvěma lety rozšířil tým Buggyra svojí okruhovou sekci také o rally. Již tehdy se tým netajil tím, že by rád jednou z Dakaru přivezl touženého beduína, tedy pohár nejcennější. A hned po prvním Dakaru bylo jasné, že v jednom se to zvládnout nedá. „Loni jsme zkusili alianci, ale ta skončila dříve, než začala. Hned jsme pochopili, že si vše musíme řešit vlastní cestou. A tak tu letos máme dva kamióny a jeden automobil. Co bude dál? Tak to se nechte překvapit,“ uvedl tajemně konstruktér David Vršecký.

505+533=2

Kombinace pětek a trojek přesně kopíruje situaci startovních čísel okruhových jezdců Adama Lacka a Davida Vršeckého, kteří letos společně vybojovali titul v poháru konstruktérů. „Nízké startovní číslo je samozřejmě výhodou. Ale takové číslo také zavazuje. Jsem si vědom, že Dakar je také o štěstí, ale určitě s kluky budeme bojovat a snažit se zajet co možná nejlépe,“ uvedl ke svému číslu Martin.

„Letos jsem na Dakaru nestartoval, a tak je 533 zcela opodstatněná. Myslím, že se to hned po úvodním prologu srovná. Máme ale dvě startovní čísla a to znamená jediné, nejsme v boji sami. A to je možná víc, než jet s jedničkou na dveřích,“ pochvaluje si týmovou práci Jarda.

15-11-14_most_7

Buggyra s legendou

Posádka Martina Kolomého zůstává nezměněna. Do Fat Boye usednou bratři Kiliáni. „Každý se nás ptá na ponorku. Tu ale nestihneme ani zažít. My se plně soustředíme na naší práci,“ uvádí navigátor René. Naopak v cela nové sestavě nastupuje ke svému čtvrtému Dakaru Jarda Valtr. Na pozici kopilota bude nováček Jiří Stross a vedle něj zkušený navigátor Josef Kalina, který má za sebou čtyřiadvacet aktivních let a tři vítězství. „Nevím, jestli to ještě dám,“ směje se Pepa a zároveň se na účast v novém týmu velice těší.

Martin s Jardou na písečku

Martin Kolomý a Jarda Valtr obdrželi od svého týmu překvapení. „Když jim teď velké hračky odplují, rozhodli jsme se, že jim dáme menší,“ smál se Jan Kalivoda na tiskové konferenci. „Martin se snad vyblbne na tříkolce doma a na Dakaru pojede už jen po čtyřech a Jarda musí trénovat. Přeci jen je to jeho premiéra s unikátním podvozkem Tatra.“

15-11-14_most_4

Průzkumná mise

Tým Buggyra se rozhodl nasadit nejen dva kamióny, ale porozhlédnout se také po nových obzorech. Se startovním číslem 381 nastoupí v barvách týmu Buggyra Tomáš Ouředníček s vozem americké značky Hummer. „Jsme si vědomi, že nejsme 100% připraveni, ale pro nás je to něco jako průzkumná mise,“ uvedl k nové výzvě Jan Kalivoda.

„Dakar 2016 pro nás bude o sbírání zkušeností. Samozřejmě nemůžeme pomýšlet po skalpu továrních týmů jako Peugeot, Toyota či Mini, ale chceme se učit. Být součástí takto profesionálního týmu je pro nás velkou poctou,“ řekl ke spojení Tomáš Ouředníček.

15-11-14_most_3

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru